Aklınızı başınızdan alacak en ilginç Japon buluşlar

Bazı icatlar vardır ki, üzerinizdeki etkisi uzun zaman sürer, her bir ürün eliniz ayağınız hatta vazgeçilmeziniz olur. Japonya’nın yaratıcılık konusundaki başarısını bilmeyenimiz yoktur. Neredeyse en olağandışı ve şoke edici ürünlerle Japonlar sayesinde tanışmış olabiliriz. BrightSide Japonya'nın bu en garip icatlarının listesini yapmış. Biz de sizler için derledik...  

20 Eylül 2017, Çarşamba 11:33
A A
Burun düzeltici

Burun düzeltici

Bıçak altına yatmadan da burnunuzu yeniden şekillendirmenin bir yolunu arıyorsanız, bu ürünü inceleyin. Üreticiler, bu cihazın her gün birkaç dakika boyunca kullanılmasının, mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacağını iddia ediyor.  

Göz damlası gözlükleri

Göz damlası gözlükleri

Sprey olmadan doğrudan gözlerimize ilaç damlatmak çoğumuzun sorunudur. İlacı ziyan ederiz. Ancak bundan böyle bu problem resmen çözülüyor.  Bu şirin göz damlası gözlükleri sizi üzmeden bu işi kolaylıkla yapmanızı sağlamayı vadediyor.  

Kedi yüzü maskesi

Kedi yüzü maskesi

Sevimli kedi maskelerinin  sadece kostüm partisi için kullanılabileceğini düşündüyseniz yanıldınız. Bu maskeler hem evdeki can dostunuzu eğlendiriyor hem de yüzünüzü nemlendiriyor.    

Konserve restoranı

Konserve restoranı

Bir restoran düşünün içinde bulunan her şey konserve. Evet yanlış okumadınız, aklınıza gelebilecek her şey konserve haliyle sizlerle buluşuyor; likörün bile konserve halini bu konsept restoranda bulabilirsiniz.  

Kas gömlek

Kas gömlek

Çılgınlar gibi kaslarını yarıştıran erkeklere müjde! Kas gömleği sayesinde, kaslı bir vücudunuz varmış gibi görünebilirsiniz. Kas yarışında rakiplerinizi sollayabilirsiniz.  

Kedi kuyruğu

Kedi kuyruğu

Yine sevimli dostlarımızın düşünüldüğü tatlı bir icat. Kedinizin sizi her zaman takip etmesinden hoşlanıyorsanız ve ona oyun arkadaşı olmak istiyorsanız bu kuyruk tam size göre. Hem o sizin kuyruğunuzla eğlenirken siz de ev temizliğini aradan çıkarmış olursunuz.  

Uzaktan kumandalı paspas

Uzaktan kumandalı paspas

Yorgun anlarınızda bile temizlik dert olmayacak! Japonlar uzaktan kumandalı paspası adeta kadınların hayatını kolaylaştırmak için icat etmişler. Gerçekten hiçbir şey yapmadan kumanda kontrolü sayesinde evinizi temizleyebilirsiniz.  

Banyo yastığı-Akıllı telefon tutacağı

Banyo yastığı-Akıllı telefon tutacağı

Bu icat hem rahatına düşkün olup hem telefonundan ayrı kalamayanlara gelsin. Adeta keyif için tasarlanmış.  

Salatalık şekillendirici

Salatalık şekillendirici

Sunum meraklılarına müjde!  Masalarınızda yıldızlı, kalpli salatalıklara ne dersiniz? Farklı sunum önerileri arıyorsanız, salatalık şekillendirme aleti sunumlarınızı süslemenize yardımcı olabilir.  

Baş desteği

Baş desteği

Hepimizin bildiği gibi, uzun saatlerini masa başında geçiren herkesin ortak şikayetleri arasında boyun ağrıları var. Bu baş desteği ile boyun ağrılarından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda, size çalışma arkadaşı da olabilir; hem kazara uykuya dalıncaya kadar başınızın düşmesine engel olur.  

Su geçirmez kitap kapağı

Su geçirmez kitap kapağı

Kitaplarımıza zarar gelsin istemeyiz değil mi? Hele bir kitap kolikseniz  denizde, havuzda, küvette kitap keyfi yapmayı denemiş veya düşünmüş olabilirsiniz.  3 saniye düşünün... Islanmaması için vereceğiniz mücadele gözünüzün önüne gelmiş olmalı. Endişelenmeyin!  Sorun çözüldü.  Artık istediğiniz kitabı su geçirmez kapak sayesinde koruyabilir, duşta, denizde, havuzda kitap keyfi yapabilirsiniz.  

Kızarmış karides kostümü

Kızarmış karides kostümü

Farklı olmayı sevenlere gelecek bir ürün daha...  Kızarmış karides kostümün tahmin edilenin aksine çok da rahat olduğu iddia ediliyor.

Yüz şekillendirme

Yüz şekillendirme

Bu minik icat işkence aleti gibi görünse de aslında yüz kaslarınızı eğitmek için yapılmış. Genç kalmanın sırrını merak eden ve özen gösterenler bu ürüne göz gezdirsin.  

Çığlık kavanozu

Çığlık kavanozu

Hepimiz ara sıra öfke nöbetleri yaşayabiliriz. Şöyle avazım çıktığı kadar bağırsam da rahatlasam dediğimiz olmuştur. Çığlık kavanozu stresinizi gidermek için düşünülmüş. İstediğiniz yerde bağırabildiğiniz kadar bağırın, en gürültülü çığlıkları bile susturuyor.  

Ayak parmağı düzeltici

Ayak parmağı düzeltici

Biraz tuhaf görünse de ayaktaki yorgunluğu gidermek ve kan dolaşımını iyileştirmek için geliştirilmiş bir üründür.  

Gümüş renkli wax-jöle

Gümüş renkli wax-jöle

Son zamanın trend saç rengi gümüş. Gümüş wax boya saçınızı yıpratmadan istediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlar. Ayrıca, hızlı ve kullanımı kolaydır ve renklendirmenin aksine saçınıza zarar vermez! Hem pratik hem sıkılmanıza neden olmayacak, yıkadığınızda akıp gidecek. Risk almak istemeyenler için harika düşünülmüş.