Akman darp girişiminde bulundu

RTÜK'ün CHP'li üyeleri, 2 Ekim'deki toplantıda yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu

07 Ekim 2009, Çarşamba 23:34
A A

Basında yer alan, Radyo Televizyon Üst Kurulu Üyesi Zahid Akman'ın, kurulun 2 Ekim'deki toplantısında CHP'li üyeler Hülya Alp ve Mehmet Dadak'ın üstüne yürüdüğü ve hakaret ettiği iddiasıyla ilgili yeni açıklamalar yapıldı

Hülya Alp, Akman'ın kendisine çirkin ifadelerle hitap ettiğini, Dadak'a ise darp girişiminde bulunduğunu söyledi. Alp, RTÜK yasasının ‘müeyyideler’ bölümü hakkında bir hukukçudan görüş alırken soru sormaya çalıştığını, bunun üzerine Akman'ın tepkisiyle karşılaştıklarını savundu.

'ÖZÜR BEKLİYORUZ'
Olayların basına çarpıtılarak yansıtıldığını savunan Zahit Akman’dan özür beklediklerini belirten Alp, “Sayın Akman’a şunları sormak lazım. Mehmet bey’in üzerine yürümek için ceketini çıkardı mı? Masa çevresinde dolanıp darp etmek üzere yanına geldi mi? Sonuçta bir darp olmadı ama darp girişimi var” dedi.

AKMAN'DAN AÇIKLAMA
Yazılı açıklama yapan Zahit Akman ise, yaşananların basına çarpıtılarak yansıtıldığını savundu. Akman, toplantıda yasal hakkı olmasına rağmen kendisine söz verilmediğini ileri sürerek "Hakaret etmeyi ve kabalığı benimle ilişkilendirmek en hafif ifadeyle saygısızlıktır" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;