'AKP masadan kaçtı'

Başbakan Erdoğan'ın 'Üç maddede uzlaşma yok' sözlerine CHP Lideri Baykal'dan yanıt geldi

'AKP masadan kaçtı'

'OYUN OYNUYORMUŞ’

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Anayasa paketindeki üç madde ayrılsın” önerisinin Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından reddedilmesine dün İstanbul’da yanıt verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’nın İstanbul’daki açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Deniz Baykal, “Şimdi ne olacak?” sorusuna “Sayın Başbakan masadan kaçmıştır” yanıtını verdi.

Baykal “Görüyoruz ki Başbakan oyun oynuyormuş, bu ortaya çıktı. Bu bir samimiyet denemesidir, samimiyet sınavıdır. Bu sınavda Başbakan sınıfta kalmıştır” diye konuştu.

‘ARTIK HALK VAR’

CHP Lideri Baykal “Bundan sonra nasıl hareket edeceksiniz?” sorusuna da “Şikayetlerimizi halka anlatacağız. Konu referanduma gelirse de gereğini yapacağız” karşılığını verdi.

Baykal, “Sayın Başbakan’dan bu tavrı bekliyor muydunuz?” sorusunu da “Hayır beklemiyordum. Başbakan Amerika’ya giderken ‘Bakarız, gereğini yaparız’ demişti. Bu sözler üzerine uzlaşma adına umutlandık. Ciddiye aldık” diye yanıtladı.

CHP Lideri Baykal “Başbakan’ın tavrını neye bağlıyorsunuz?” sorusuna ise şu karşılığı verdi: Bilemem. Mizaç olabilir, siyaset tarzı olabilir, gerilim politikası olabilir.