Aksu'dan protestolara tepki

Beşiktaş başkanlığına aday olan Murat Aksu, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e küfür edilmesine tepki gösterdi

Aksu'dan protestolara tepki

Murat Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, Beşiktaş Kulübü’nün, 106 yıllık köklü mazisi, yarattığı ve yaşattığı değerler ile Türkiye’nin büyük ve öncü kulübü olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı da, Ahmet Fetgeri’lerin, Hakkı Yeten’lerin, Süleyman Seba’ların onur verdiği bugün de Sayın Yıldırım Demirören’in başında olduğu saygın bir makamdır.

Beşiktaşlılık sportif başarı ölçülerinin ve sınırlarını aşan gönülden bir bağlılığın, farklı bir duruşun adıdır. Beşiktaş’ın büyüklüğü ve saygınlığı, milletimizin ortak değerlerini özümsemesi ve yaşatmasıyla da paralellik gösterir. Bu doğrularını her şartta dile getirebilmek, her ortamda yaşatabilmek Beşiktaş’ı Beşiktaşlı’yı farklı kılan özelliklerinin başında gelir."

'TARİFSİZ ÜZÜNTÜ DUYDUM'

"Hem başkan adayı, ancak daha çok Beşiktaşlı olarak Beşiktaş-Wolfsburg maçının son 10 dakikasında yaşananlardan tarifsiz bir üzüntü duydum" diyen Aksu, şöyle devam etti: "Şunu öncelikli olarak net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki, kongrenin seçtiği Beşiktaş Başkanı’na ve yönetimine küfür edilmesini esefle kınıyorum.

106 yıllık Beşiktaş’ı bu şekilde (başkanlık makamına ve yönetimine küfür eden görüntülerle) yan yana göstermeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Hiç kimse Beşiktaş başkanlık makamına küfür etme cüretine sahip değildir. Bu cüreti gösterenlere en ağır tepki yine gerçek Beşiktaşlılardan gelecektir."

'HESAP YERİ KONGREDİR'


Murat Aksu, dün yaşanan olayların belki de üzerinde durulması gereken en önemli yanının, bazı taraftar gruplarıyla gereğinden fazla içli dışlı olmanın, ileride nasıl üzücü, hoyrat ve hırçın bir atmosferi de beraberinde getirebileceğinin görülmesi olduğunu savundu. Aksu, başarısızlığın ve kötü yönetimin hesabının sorulacağı yerin kongre olduğunu sözlerine ekledi.