'Alacak meselesi değil suikast'

Dün taburcu olan Çelebi, “Konu bir alacak verecek meselesi değil. Bana sıkılan suikast kurşunudur” dedi

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, geçen hafta makam odasında uğradığı silahlı saldırıda iki bacağına isabet eden 7 kurşunla yaralanmıştı.

İstanbul Florance Nightingale Hastanesi’nden dün taburcu olan Çelebi, “Konu bir alacak verecek meselesi değil. Beni vuran Rıza Tunçbilek’e borcum yok. Kendisine müdahale etmeseydim beni vücudumun farklı bir yerinden vuracaktı. Bana sıkılan suikast kurşunudur” dedi.

Saldırı esnasında ölme ihtimalinin de bulunduğunu söyleyen Süleyman Çelebi, “Beni vuran ‘Ayağına sıktım’ diyor. Herhalde beni tatile göndermek için bunu yapmadı. Kalp hastası bir insanın neresine sıkarsan sık ölebilir” diye konuştu.

Zaman zaman sesinin titrediği ve duygulandığı gözlenen DİSK Başkanı şöyle devam etti: “Bu gözyaşlarım arkadaşlarımı görmemden kaynaklanan bir duygusallığın sonucu. İçişleri Bakanı Beşir Atalay saldırıdan 2 saat sonra ‘Olay terör saldırısı ya da siyasi değil’ diye açıklama yaptı. Konunun açıklığa kavuşturulması için bakana bir mektup sunduk.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;