Alanya'da korkutan yangın! Villalara da sıçradı

Alanya'da çevresinde oteller, tarım alanları ve yerleşim yerlerinin bulunduğu turistik Kargıcak Mahallesi'nde makilik alanda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, sera, muz bahçesi ve villalara sıçradı.

01 Temmuz 2017, Cumartesi 11:50
Alanya'da korkutan yangın! Villalara da sıçradı
Alanya merkezine yaklaşık 10 dakika uzaklıkla oteller, seralar ve yerleşim yerlerinin yoğun olarak bulunduğu Kargıcak Mahallesi'nde saat 09.00 sıralarında makilik alanda yangın başladı.


YANGIN VİLLALARA DA SIÇRADI


Yüksek sıcaklık ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler, sera, muz bahçesi ve villalara sıçradı.
İtfaiye ekipleri, alevlerin yakındaki okula sıçramaması için çevresine su sıkarak önlem aldı.
Bölgede tatil yapan turistler ve yerleşik yabancılar, hortumlarla su sıkıp kovalarla su taşıyarak, söndürme çalışmalarına destek oldu.
 

2 VİLLA VE BİR EV KULLANILAMAZ HALDE


Yangın söndürme helikopteri, 6 itfaiye aracı ve su tankeriyle yüksek sıcaklık ve rüzgar nedeniyle güçlükle kontrol altına alınan yangında 2 villa ve bir ev kullanılamaz hale geldi, bir villa, seralar, muz ve meyve bahçeleri zarar gördü.

Öte yandan, dün Alanya Sapadere Kanyonu’nda çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.
Alanya'da orman yangını! Havadan ve karadan müdahale ediliyorAlanya'da orman yangını! Havadan ve karadan müdahale ediliyor
Antalya’da 100’e yakın ev boşaltıldı: 12 kişi yaralandıAntalya’da 100’e yakın ev boşaltıldı: 12 kişi yaralandı