Alazinho yolcu

Trabzonspor Teknik Direktörü Broos, Brezilyalı oyuncunun sistemine uymadığını belirterek “Şu anda kadroda düşünmüyoruz” diye konuştu

28 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

Trabzonspor’da geçen sezon büyük umutlarla transfer edilen Alanzinho’ya yol göründü. Dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Hugo Broos, Brezilyalı oyuncunun sistemine uymadığını belirterek “Şu anda kadroda düşünmüyoruz. Ciddi sorunlar haricinde kadroyu bozmadan sezonu tamamlamak istiyoruz” dedi.

YATTARA'YI KAZANIRIM

Yattara ve Engin’i Kayserispor maçında ilk yarıda oyundan almasının futbolcular açısından tahammül edilmesi zor bir olay olduğunu kaydeden Belçikalı hoca, şöyle konuştu: “Yattara, sakin kaldı. Engin, farklı bir tepki gösterdi. Ama bunu son derece normal, anlaşılır buluyorum. Bunu katlanılması zor, profesyonel eylem olarak değerlendirebilirsiniz. Benden ışık bekliyorlar. Onlar iki ay sonra nasılsa şimdi de aynı oyuncular. Ama benden bekledikleri şeyi çok iyi biliyorum. Kendileriyle konuşmalarımı, birtakım şeyleri onlara anlatmamı bekliyorlar. Yattara ile bire bir görüşmem olacak. Engin ile de görüşeceğim, genel durum değerlendirmesi yapacağım. İkisi de çok önemli, önümüzdeki dönem faydalanacağım oyuncular. Onları kaybetmeyi göze alamam. Onları kazanmam için ne gerekiyorsa yapacağım.”

Barış’ın hâlâ öğrenmesi gereken çok şey olduğunu ve bu oyuncunun ‘ilk 11’de oynar’ fikrinin kendisinde uyanmadığını kaydeden Broos, kalede bir değişiklik yapmayı şimdilik düşünmediğini de belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;