Albaya örgüt kurşunu

Albaya örgüt kurşunu

01 Ekim 2009, Perşembe 11:19
A A

Emekli Piyade Albay Aytekin İçmez, Bursa’daki evinde tek kurşunla öldürüldü. Cinayeti ‘Maoist Komünist Parti-Halk Kurtuluş Ordusu’ adlı terör örgütü üstlendi. Silahlı örgüt “1981’da öldürülen üyemizin intikamını aldık” diye açıklama yaptı.

Emekli Piyade Albay Aytekin İçmez 64 yaşındaydı. İsmet İçmez (60) ile evliydi. Bir çocuk babasıydı. Çiftin oğulları Ankara’da turizmcilik yapıyor. Aytekin İçmez, 1996’da Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanlığı’nda görevliyken emekli olup eşiyle Bursa’ya yerleşmişti.

İNTERNETTE AÇIKLADILARİçmez çifti, Bursa Yıldırım’da 5 katlı apartmanın en üstteki dairesinde oturuyordu. İsmet İçmez geçen pazartesi kahvaltıdan sonra yakındaki bir evde yalnız yaşayan babası Emekli Albay Mehmet Kırmızıoğlu’nu ziyaret etti.

Öğleden sonra evine dönen İsmet İçmez salonda eşi Aytekin İçmez’in cesedini buldu. Aytekin İçmez tek kurşunla öldürülmüştü. Çenenin alt kısmından giren kurşun, kafatasından sektikten sonra boğazda kalmıştı.

Cinayeti, bir internet sitesinde yapılan açıklamayla terör örgütü Maoist Komünist Parti- Halk Kurtuluş Ordusu (MKP-HKO) üstlendi.

TEHDİT EDİLİYORMUŞ

Teröristler, Aytekin İçmez’in 1981’de Tunceli’de yüzbaşıyken örgüt üyesi Behzat Firik’i yakarak katlettiğini öne sürdü. 28 yıl sonra intikam aldıklarını iddia edip “Kulaksız Yüzbaşı’yı ölümle cezalandırdık” dediler. Aytekin İçmez’in kayınpederi, damadının uzun süredir tehdit edildiğini söyledi.

Hüseyin TÜCCAR Erdoğan PAÇİN/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.