'Aldatılıyorum' sandı, yatağa bağlayıp bıçakladı

Kocası tarafından aldatıldığını sanan kadın, uyayan eşini bağlayıp bıçakladı

27 Aralık 2009, Pazar 12:18
A A

Konya'da eşi tarafından aldatıldığını sanan 37 yaşındaki 3 çocuk annesi Lale Köse, iddiaya göre, yatakta uyayan 35 yaşındaki kocası Hacı Mustafa Köse'yi yatağa bağladıktan sonra 4 yerinden bıçakladı. Kurtulmayı başaran Hacı Mustafa Köse, mutfak balkonundan atlayıp, otomobili ile hastaneye geldi. Olayın ardından  eve gelen polise, boğazından bıçakla yaralanmış halde olan Lale Köse, kapıyı açtı. Sinirlerine hakim olamayıp kendini de bıçakladığını itiraf eden Lale Köse, hastaneye kaldırıldı. 

Olay, saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Aldatıldığını sanan ev hanımı Lale Köse, eşi Hacı Mustafa Köse'nin yatakta uyuğudu sırada önce ellerinden bağladı. Ardından mutfaktan aldığı bıçağı, eşinin sağ ve sol bacağına toplam 4 kez sapladı. Bıçağın darbeleri ile uyanan Hacı Mustafa Köse, ayağı ile eşini itti. Eşinin yataktan düşmesini fırsat bilen Köse, ellerini çözdükten sonra mutfağın balkonundan atladı. Ardından otomobiline binerek Konya Numune Hastanesi Acil Servisi'ne geldi.

KENDİNİ BIÇAKLADIĞINI İTİRAF ETTİ

Burada tedavi altına alınan Köse, hastane polisine eşi tarafından bıçaklandığını söyledi. Bunun üzerine polis, Lale Köse'yi gözaltına almak için eve gitti. Polise, boğazından bıçakla yaralanmış halde olan Lale Köse, kapıyı açtı. Sinirlerine hakim olamayıp kendini de bıçakladığını itiraf eden Lale Köse, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilen Lale Köse'nin polise verdiği ilk ifadesinde, "Eşimi ve kendimi ben bıçakladım. Eşim beni aldatıyordu."dediği öğrenildi. Lale Köse'nin daha önce psikolojik tedavi gördüğü belirtildi.

Sağlık durumu iyi olduğu belirtilen Hacı Mustafa Köse ise, "Uyuduğum sırada eşim bıçakla saldırdı. Aldatıyorsun beni dedi. Halbu ki eşimi hiç kimse ile aldatmıyorum" dediği öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor. 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;