Alex: Daha iyiydik ve kazandık

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, resmi sitesinde yayınladığı yazısında, "Beşiktaş'ı yendik, çünkü daha iyiydik ve kazanmaya layıktık" dedi

Alex: Daha iyiydik ve kazandık

Hayranlarına hitaben haftanın değerlendirmesini yapan Alex, "Beşiktaş’ın sıralamadaki yerinden dolayı biraz rahattım, çünkü onların sadece savunma yapmayı düşüneceklerini gördüğümü itiraf etmeliyim.

En erken bir şekilde gol bulmamız gerektiğini aklımdan geçiriyordum, ama hücumumuzda ayağıma gelen ilk topu galibiyet golüne çevirme mutluluğunu yaşayacağımı hayal edemezdim" şeklinde ifadeler kullandı.

Beşiktaş’a karşı başka gol fırsatları da bulduklarını, ancak değerlendiremedikleri kaydeden Alex, her derbi maçında olduğu gibi Beşiktaş’a karşı da büyük heyecan yaşadıklarını belirtti.

"PENALTI KARARI YANLIŞTI"

"Bilica’nın, top çıktıktan sonra rakibe dokunduğunu, bu yüzden penaltıyı yanlış bir karar olarak değerlendirdiğini" dile getiren Fenerbahçe’nin kaptanı, Bobo’nun kullandığı penaltı atışını şu sözlerle anlattı: "Statta bir sessizlik oldu, daha sonra Volkan Demirel’in patlaması ve stat çılgına döndü."

Brezilyalı futbolcu, Türkiye Kupası’nda finale kalarak ve Beşiktaş’ı yenerek "zor bir haftayı geride bıraktıklarını" belirtti. Alex, lig şampiyonluğu için ise "Halen Bursaspor’a bağlıyız, ama en önemlisi maçlarımızı kazanmamız" görüşünü aktardı.

"KASIMPAŞA MAÇI DAHA ZOR GEÇECEK"

"Kasımpaşa maçı, Beşiktaş’tan daha zor olacak. Hepimiz bunun bilincindeyiz" diyen Alex, "ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluk yarışı için yoğun mücadelenin devam edeceğini, her maçın şampiyonun adını değiştirebileceğini ve lig sonuna kadar bu zorlu çekişmenin süreceğini" belirtti.

2