Alex: Üzücü bir son oldu

Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex de Souza, şampiyonluğu kaybetmeleriyle ilgili olarak, "Çok üzücü bir son oldu" dedi

Alex: Üzücü bir son oldu

İnternetteki resmi sitesindeki köşesinde yayımlanan yazısında Alex, "Rakibe (Trabzonspor) karşı üstün olduğumuz ve evimizde kazanıp, şampiyonluğumuzu ilan etmek için fırsatlar yakaladığımız bir maçtı ama topu kaleye göndermeyi başaramadık ve şampiyonluğu kaybettik" ifadelerini kullandı.

Ligin son maçını ve tamamını ayrı ayrı değerlendirmek gerektiğini belirten Brezilyalı futbolcu, "Lig kuralları, düzeni olan bir mücadele ve bu yüzden Bursaspor şampiyon olmaya layıktı" açıklamasında bulundu.

Alex, ligin uzun bir süreç olduğunu ve Fenerbahçe’nin kasım ile şubat aylarında oynadığı maçlarda kaybettiği puanlardan dolayı lig şampiyonluğunu kazanamadığını savundu.

Öte yandan, kişisel olarak baktığında iyi bir sezon geçirdiğini ifade eden Alex, gelecek sezon her şeyin yolunda gitmesi halinde, Aykut Kocaman’ı geçerek, Fenerbahçe’nin tarihinde en fazla gol atan ilk 10 futbolcudan biri olmak istediğini dile getirdi.