Ali Sami Yen böyle protesto görmedi

Ali Sami Yen'de Diyarbakırspor maçı öncesi ve sırasında Galatasaray taraftarı takımına büyük tepki gösterdi

Ali Sami Yen böyle protesto görmedi

Turkcell Süper Lig'de Diyarbakırspor'u ağırlayan Galatasaray, son haftalarda kritik puanların kaybedilmesi nedeniyle taraftarının tepkisiyle karşılaştı.

Şampiyonluk yarışında önemli darbe alan Galatasaray takımı, taraftarının pankartlı protestosu altında Ali Sami Yen Stadı'na çıktı. Yitirilen puanlar nedeniyle tepkili olan Galatasaray taraftarları, tribüne, "Acıtmıyor canımızı yitip giden hayaller, öldürdü bizi sahadaki ruhsuz yürekler", "Derbi gider, kupa gider, ruh gitmesin bize yeter", "Öpmekle olmaz formayı, vermek lazım hakkını" ve "Ali Sami Yen, Hagi, Metin Oktay. Onları unutmadı bu taraftar. Herkese nasip olmaz ıslatmak bu formayı. Kırmayın kalbimizi, mevzu bahis sarı-kırmızı" yazılı pankartlar astılar.

Taraftarlarca takıma yönelik hazırlanan yeni bir tezahürat da hep birlikte söylendi. Tezahüratta, futbolculara tepkiler sürdürülerek, "Kimisi gece alemlerinde, kimisi sinema peşinde. Galatasaray ruhu yok hiçbirinde, düşmüşler paranın peşine. Söyleyin sizden çok mu şey istedik. Formanın hakkını verin dedik. Biz 14 sene bekledik. Sizin gibi ruhsuz görmedik" ifadeleri yer aldı.

Diğer yandan, Ultraslan taraftar grubunca hazırlanan ve sezon başından beri tüm statta asılı olarak duran takımı destekleyici pankartların tamamı ise ters çevrildi.

5 DAKİKA SESSİZ PROTESTO

Sarı-kırmızılı taraftarlar, karşılaşmanın başlamasından itibaren de takımlarına tepkilerini devam ettirirken, ilk 5 dakika tribünde sessizce oturdular.

Maçın başlamasıyla birlikte Ali Sami Yen Stadı adeta sessizliği bürünürken, yalnızca yaklaşık 250 kişilik Diyarbakırspor taraftar grubunun sesleri duyuldu. Galatasaray taraftarları, karşılaşmanın 5. dakikasının dolmasının ardından tezahüratlarına başladılar.

DİYARBAKIRSPOR TARAFTARINA JEST

Turkcell Süper Lig'deki birçok deplasman maçında rakip takım taraftarlarının olumsuz tavırlarıyla karşılaşan Diyarbakırspor taraftarları, Ali Sami Yen Stadı'nda konukseverlikle ağırlandı.

Sarı-kırmızılı taraftarlar tribünde, "Hoş geldin Diyarbakır" pankartı açarken, iki takım taraftarları zaman zaman birlikte tezahürat yaptılar.

Karşılıklı olarak Diyarbakırspor taraftarının, "Sarı" diye seslenmesine, Galatasaray tribünlerinden, "Kırmızı" denilerek karşılık verildi.  Diğer yandan, Diyarbakırspor taraftarlarının Bursaspor aleyhine yaptıkları tezahüratlar dikkat çekti. 

2