Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Alışmak zaman alıyor

Kadınların cinselliğe alışması, yaşadığı korkuları, aile ve toplum baskısını aşması, bedenini tanıması zaman alıyor. Bu yüzden her şeyin çabucak çözülmesini beklemeyin. Zevk almayı da, orgazmı da zaman içinde öğreneceksiniz. Ancak partnerin rolü çok büyük. Size önem veren, üzerine düşeni yapan, ruhunuzu okşayan biriyse her şey yoluna girer.

Sevgilim bir türlü orgazm olmuyor

20 yaşındayım. Sevgilimle sürekli sevişiyoruz. Ben onun orgazm olduğuna inanmıyorum. Sevişmemiz en az 2 saat sürüyor ama olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Sevgili okurum, her kadının bir cinsel huyu ya da özelliği vardır. Burada şartlar çok önemli ama bütün koşullar yerindeyken bile kadınların çoğu orgazm güçlüğü çekiyor. Senin yapacağın fazla bir şey yok. 2 saat dediğin zaman dilimi ön sevişme ise bu biraz uzamış. Eğer kadın ısrar etmiyorsa yorulabilir. Şimdilik yapılacak bir şey yok. Biraz da kendini düşün. Çünkü sana da olumsuzluğu yansıyabilir. Bu partnerinin sorunu. Sen oyunu kuralına göre oyna.

İlk defa ilişkiye girdim, neredeyse ön sevişmede boşalacaktım

18 yaşında bir delikanlıyım. Geçenlerde ilk defa ilişkiye girdim. Kız arkadaşımla henüz ön sevişmedeyken boşalacak duruma geldim. Acaba ilk olduğu için mi böyle oldu? Yoksa bir sorunum mu var?

CEVAP Sevgili yavrum, heyecandan olur. Bir kimlik oluşurken uzun süreçlerden geçer. Bu bir öğrenme, alışma işidir. Cinsellikte heyecan ortam ve tedirginlik olumsuz rol oynar. Erken boşalma olabileceği gibi peniste ereksiyon zorluğu da yaşanır. Bunlar zamanla düzelir. Kafana takarsan geç, aldırmazsan erken hallolur.

Erkek arkadaşım vajinamı görünce kusuyor

25 yaşında bir genç kızım. Cinselliği çok seviyorum ama erkek arkadaşım vajinamı görünce kusası geliyor. Ona nasıl yardım edebilirim? Çünkü onu çok seviyor ve kaybetmek istemiyorum.

CEVAP Sevgili okurum, cinsel açıdan arkadaşınızla olayınız bitmiş. Ona yardım edebileceğini sanmıyorum. Onu sevmeye devam et. Ama ciddi, önü açık, ilerisi aydınlık, yeni bir ilişkinin yollarını ara.

Kız arkadaşımın diş telleri penisime zarar verir mi?

18 yaşındayım. Sevgilim sürekli bana oral seks yapmak istiyor ama ben korkuyorum. Çünkü kız arkadaşımın dişlerinde tel var. Acaba zarar verir mi, kısır kalır mıyım? RUMUZ: DÜŞÜNCELİ

CEVAP Ula ne istedin, o çarpık dişli, ağzı telli, kolu dövmeli kızdan? Bırak o kızı okusun, sınıfları doldursun ve adam olsun. Derslerini bellesin, ÖSS’de terlemesin. Babası telleri için 2 yıl para biriktirdi. Başından 1752 tel saç yitirdi. Yani seninle dişçilik oynasın diye mi girdi bu çilelere? Kendini kurban mı etti senin hilelerine? Dişi telli kız, sahi neden bu kadar cılız? Belki de iştahsız. Öyleyse sen paçayı sıyırdın. İştahı fazlaysa otellerden korkmayan utansın! Telli diş bu, yani belli olmaz bir iş bu. Kısırlık mı dedin? Bana bak, sen bu akşam ne yedin? Her şey tamam da telli DİŞLİSİ’NE mi denk geldin?

Bugüne kadar 300-400 kadar kızla birlikte oldum

21 yaşındayım, üniversite öğrencisi olduğum için bugüne kadar 300-400 kızla birlikte oldum. Şimdilik bundan dolayı bir sıkıntım yok ama ileride sorun yaşamaktan korkuyorum. Bir de bu kadar çok ilişkiye girmek istemiyorum. Ama bir türlü “Dur” diyemiyorum.

CEVAP Hesapsız, kitapsız, hayasız, kalpazan ve oyun bozan. Güzelim ülkenin namuslu kızlarına ulaşamayan, onlara göz koyan, düşünce yobazı, yaban kazı. Ula insan kendi kız kardeşlerine böyle leke atar mı? Üniversiteye, o bilim yuvasına çamur atar mı? Peki sen o bilim yuvasına neden girdin? Bir ders yılı ortalama 6 aydır. Haftada 5 gün de okula gidilir. Yılda 120 gün eder. 3 yılda her gün bir kızla buluşsan 360’ta kaldın. Sırıtma! Yetti be! Yazları katma hesaba. ‘Yağmur yağdı, gök çatladı, 72’sinin ödü patladı. Kurt kaptı birisini, birisinin yüzdün derisini...’ Ömer Seyfettin Usta, hocam, üstadım, gel gör halimizi ne günlere kaldık, senin çoban 100 koyunun hesabını veremezken biz 300-500’lere daldık.

Kızlık zarım esnekse bunu eşime nasıl kanıtlarım?

Eğer kızlık zarım esnek tipse ileride bakire olduğumu eşime nasıl ispatlayabilirim? CEVAP Sevgili yavrum, tek ispatı uzman doktorun önüne yatarak ondan yazılı ya da sözlü bir rapor alman. Bana göre hoş bir şey değil. Ama sizler buna kafayı takıyorsunuz. Bu aşamadan sonra benim de artık söz söyleme hakkım kalmıyor.

Cinsel organım çok küçük, bunalımdayım

Cinsel organımın boyu 9 santim civarında. Kız arkadaşım beni bu yüzden hep aşağılıyor. 27 yaşındayım ama penisim 13 yaşından beri büyümüyor. Bu yüzden evlenmek bile istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, penisin ameliyatla 1-2 santim büyüyebilir. Evlendikten sonra eşinden bu yönde bir istek gelirse operasyon yapılabilir. Penisinin fonksiyonları yerindeyse kafana takma.

Mastürbasyon vücut gelişimini engeller mi?

15 yaşındayım. Mastürbasyon yapmak kemik erimesine yol açar mı? Vücudun gelişimini engeller mi?

CEVAP Sevgili okurum, arada bir yap. Sayı haftada 1-2 olabilir. Yalnız tekniğini iyi öğren. Karşı cinsi düşün. Fantezileri sınırlı kullan. Her genç gibi uykuna, işine, okuluna, cinsel isteklerine ayıracağın zamanın oranını iyi ayarla. Böylece ileride çok işine yarayacak bir düzenin sağlığını korumuş olursun.

Kızlık zarımı ne zaman diktirmeliyim?

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3