Alkollü adamı kurtarmak için seferber oldular

Antalya’da alkollü adam falezlerden sarkarak yürekleri ağızlara getirdi. Vedat D. olduğu belirlenen kişi polis, sağlık ekipleri ve vatandaşların el ele vermesiyle kurtarıldı

13 Şubat 2018, Salı 18:58
A A

Antalya Kaleiçi İskele Caddesinde bulunan banklarda alkol alan Vedat D. (35), bir süre sonra henüz belirlenemeyen bir nedenle falezlerin üzerine çıktı. Burada sigara içen Vedat D., falezlerin kenarındaki ağaç dalından sarkmaya başladı. 

Yavuz Özcan Parkı’nda gezen vatandaşlar, falezlerden sarkan kişiyi görünce durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Motosikletli yunus ve sağlık ekipleri, adamın bulunduğu yere çıktı. 

Polis ve sağlık ekiplerinin konuşmalarına cevap vermeyen adam, denize doğru sarkmaya devam etti. Zaman zaman çevredeki vatandaşlar ve polislerin yüreklerini ağızlarına getirdi.

Polis, 'Amir gelsin amirle konuşacağım' diyen Vedat D.'yi atlama ihtimaline karşı elinden tutmayı başardı. Yaklaşık 30 metrelik falezler üzerinde yaşanan olayda sağlık ekipleri ve vatandaşlar birbirlerine zincir gibi kenetlenerek adamın düşmesini engelledi. 

Tehlikeli bir yerde bulunan adam, vatandaşların yardımıyla bulunduğu yerde yukarı çekildi. Vedat D.’nin kurtarılmasını vatandaşlar alkışlarla destek verdi.

O sırada Vedat D.’yi falezler üzerinde görerek olay yerine gelen Mahsun Alıpçetin isimli kişi, “Karşıda gördüm. Baktım atlayacak bu tarafa geldim, belki elimden bir şey gelir diye. Atlayacağını hissettiğim anda hemen oldukları yere indim tutmak için. Ondada başarılı oldum” dedi.