Alkollü facia

Alkollü facia

23 Eylül 2009, Çarşamba 09:51
A A

İzmir Çeşme’de ikisi de alkollü olan sürücülerin kullandığı araçlar birbiriyle çarpıştı. Kazada arka koltukta oturan ve kemer bağlamayan iki arkadaş Ebru Eralsay ile Suna Ağır öldü. Genç kızların içinde bulunduğu otomobilin sürücüsü Efe Demirel’in arkadaşlarına “İçkili değilim, ben kullanayım” diyerek direksiyona geçtiği ortaya çıktı

KULÜPTE EĞLENDİLER

İzmir’de oturan 4 arkadaş Rabia Sönmez (25), Ebru Eralsay (23), Suna Ağır (23) ve Efe Demirel (21), önceki gece eğlenmek için Çeşme’ye gitti. Gençler geç saate kadar Ayayorgi’deki bir gece kulübünde eğlendikten sonra 04.00 sıralarında İzmir’e dönmek üzere yola çıktı. Efe Demirel’in kullandığı otomobil kavşakta Hasan Özkan’ın (42) kullandığı cip ile büyük bir hızla çarpıştı.

KEMER BAĞLAYAN KURTULDU

Arkada oturan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Ebru Eralsay ile Suna Ağır, kazada öldü. Önde oturan Rabia Sönmez, sürücü Efe Demirel, cipin şoförü Hasan Özkan ile yanında oturan oğlu Yağız Özkan (15) hafif yaralandı. Arkada oturan iki genç kız emniyet kemerleri bağlı olmadığı için öldü. Diğer 4 kiş, emniyet kemerleri bağlı olduğu için kazadan hafif yaralı kurtuldu.

288 PROMİL ALKOLLÜ

Kazaya her iki sürücünün de alkollü olarak direksiyon başına geçmesi neden oldu. Cip sürücüsü Hasan Özkan 155, otomobilin sürücüsü Efe Demirel, 288 promil alkollü çıktı (yasal sınır 50 promil). Otomobilin, sigortacılık yapan Rabia Sönmez’e ait olduğu, eğlenceden sonra Efe Demirel’in “Ben sizin kadar içmedim. Verin ben kullanayım” deyip direksiyon başına geçtiği belirlendi.

BABASI OTEL SAHİBİ

Sürücüler Efe Demirel ve Hasan Özkan hastanedeki tedavilerinin tamamlanmasından sonra tutuklandılar. Ebru Eralsay’ın babası Ali Eralsay’ın İzmir’deki ‘Alican Otel’in sahibi olduğu öğrenildi. Facebook’ta anılarına sayfa açılan Ebru Eralsay ile Suna Ağır için arkadaşları “Böyle olmamalıydı. Ölüm size yakışmadı. Daima kalbimizdesiniz” diye yazdı.

Taylan YILDIRIM/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;