Alkollü gençler dehşet saçtı

Boş arsada içki içip çevreyi rahatsız eden gençlere bir kadın evinin balkonundan müdahale edince, 'Sen git kocan gelsin' dediler ve...

Salı, 04 Aralık 2012 - 08:00

Alkollü gençler dehşet saçtı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde boş bir arsada alkol alıp çevreyi rahatsız eden alkollü üç kişi, kendilerini sessiz olmaları konusunda uyaran kadına küfredip, çıkan tartışma sonucu kocasını bıçakladılar. Yaraladıkları kişinin kardeşine ait otomobiline de yakan magandalardan 2’si yakalandı.

Olay saat 22.00’de meydana geldi. İddiaya göre, boş bir arsada alkol alan 19 yaşındaki Samet Öztürk ve Hüseyin E. ile 18 yaşındaki Ufuk Y. yüksek sesle küfürlü konuşup çevreyi rahatsız etmeye başladı. Gürültüden rahatsız olan 36 yaşındaki Asuman Sert oturduğu evin balkonuna çıkarak gençleri etrafı rahatsız etmemeleri üzerine uyardı.

'SEN GİT KOCAN GELSİN'

Kendilerini uyaran Asuman Sert’e "Sen içeriye gir kocan gelsin" diyerek küfretmeye başladılar. Eşine edilen küfürleri hazmedemeyen 38 yaşındaki Adem S., dışarı çıkarak alkollü gençlerin yanına gitti. Çıkan tartışma sonucu şehir magandaları, tekme tokat saldırdıkları Adem Sert’i yanlarında bulunan bıçakla göğüs altı ve sol bacağından yaraladı. Eşinin kanlar içinde yere yığıldığını gören Asuman Sert, kayınbiraderi Raşit Sert’ten ağabeyine yardım etmesini istedi.

AĞABEYİNE YARDIMA KOŞTU AMA...


Ağabeyinin kavgada bıçaklandığını öğrenen Raşit Sert 16 KEH 55 plakalı aracıyla olay yerine gelerek gençlerle kavga etmeye başladı. Alkollü gençlerden ikisi Raşit Sert ile kavga ederken üçüncü kişi ise, elindeki içkileri otomobilin içine döküp çakmakla ateşledi. Evlerinden çıkan mahalle sakinleri bir anda alev topuna dönen otomobili söndürmeye çalışırken, yaşanan kargaşadan yararlanan Samet Ö., Ufuk Y. ve Hüseyin E. olay yerinden kaçtı.

Durumu ağır olan Adem Sert özel bir otomobille İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aşırı kan kaybeden Adem Sert iki saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Adem Sert’i ağır yaralayan, Raşit Sert’in ise otomobilini yakan alkollü gençleri yakalamak için polis ekipleri harekete geçti.

Olaya karıştıkları belirlenen Samet Ö. ve Ufuk Y. polis tarafından yakalanarak gözaltına alınırken kaçan Hüseyin E. aranıyor.

DHA