'Alkollüydüm, hatırlamıyorum' diyen Özbizerdik tutuklandı

İstanbul Ortaköy'deki bir gece kulübünde eski Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan’ı yumruklayan Alaattin Çakıcı’nın üvey oğlu Onur Özbizerdik tutuklandı. 'Alkollüydüm hatırlamıyorum' diyen ve 6 aydır silah taşımadığını söyleyen Özbizerdik, 'Eyüp Sultan'a gideceğim, tövbe edeceğim. Bir daha içki de içmeyeceğim' diye konuştu

26 Eylül 2016, Pazartesi 09:53
A A
İstanbul Ortaköy'de ünlülerin gittiği bir eğlence mekanında  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan’ı darp ettiği, olay yerine gelen polislere de mukavemette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Onur Özbizerdik, adliyeye sevk edildi. Onur Özbizerdik, poliste verdiği ifadesinde "Alkollüydüm ne yaptığımı hatırlamıyorum." dediği öğrenildi.

TERS KELEPÇE TAKILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliğinde geceyi geçiren Onur Özbizerdik, sabah saat 09.45 sıralarında Adliyeye götürülmek üzere binadan çıkarırıldı. Arkadan kelepçelenerek Gayrettepe’de bulunan Emniyet binasından dışarı çıkarılan Onur Özbizerdik, herhangi bir şey söylemeden kendisini adliyeye götürmek için bekleyen polis aracına bindi. Onur Özbizerdik, Çağlayan Adalet sarayına götürüldü.

'NELER YAPTIĞIMI BENİ GÖZALTINA ALAN POLİSTEN ÖĞRENDİM'

Gasp Büro Amirliğinde olayla ilgili ifadesi alınan Onur Özbizerdik "Olay günü aslında alkol almayacaktım.Ancak arkadaşlarımın ısrarıyla alkol aldım. Alkolün etkisiyle ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Adil Serdar Saçan’la herhangi bir problemim yok. Zaten onunla kavga ettiğimi dahi hatırlamıyorum. Onunla kavga ettiğimi ve neler yaptığımı beni gözaltına alan polisler öğrendim" dedi.

TUTUKLANDI

Onur Özbizerdik, Cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından ’kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından tutuklanması istemi ile nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi ve burada tutuklandı.

SAÇAN: BİLEREK VURDU

Gece saat 02:30 sıralarında yaşanan olay sonrası Saçan, darp raporu aldı. Poliste ifadesine başvurulan Saçan, Özbizerdik'in kendisine yumruk attığını söyledi.

Yaşanan kargaşa üzerine araya insanların girdiğini belirten Saçan, daha sonra emniyetten ayrıldı. Habertürk'ün ulaştığı Saçan, Özbizerdik'in ‘olayı hatırlamıyorum' iddiasıyla ilgili "Bilerek yaptı" dedi.

'ADİL ABİ DİYE SESLENİP YUMRUK ATTI'

Olayı anlatan Saçan "Arkadaşlarımla gece kulübüne gitmiştim.Ayaktaydık. Arkam dönükken ‘Adil abi' diye bir ses duydum. Geriye döndüğüm anda yüzüme doğru bir yumruk geldi. Başımı çevirince parmakları gözüme değdi. Ne olduğunu anlayamadım. Tehdit sesleri duydum. Ortalık karıştı. Karşı tarafa hamle yapmaya kalkıştım. O sırada birkaç kişi Onur Özbizerdik'i alarak geri çekti. Araya insanlar girdi" dedi.

'17 YAŞINDAYKEN NASİHATTE BULUNMUŞTUK'

Aralarında tartışma çıktığı yönündeki iddiaları reddeden Saçan, "Karşılıklı tartışma yaşansaydı bana yumruk atamazdı zaten. Ben içerdeyken direkt bana gelmiş. Haplı gibiydi. Emniyette benimle bir husumetinin olmadığın söylemiş. Benimde onunla ilgili bir husumetim de yok zaten. Tanımam etmem, görüşmüşlüğüm yok. Onu 17 yaşındayken gözaltına almıştık. Ona nasihatlerde bulunmuştuk. Saldırıyı neden yapmış bekleyip göreceğiz" diye konuştu.

ÖZBİZERDİK: TÖVBE ETTİM, 6 AYDIR SİLAH TAŞIMIYORUM

Onur Özbizedik, İstanbul Nöbetçi 9. Sulh Ceza Hakimliğinde verdiği ifadede, tövbe ettiğini, 6 aydır silah taşımadığını belirterek, "Eyüp Sultan'a gideceğim, tövbe edeceğim. Bir daha içki de içmeyeceğim. Eyüp Sultan'a gideceğim" dedi. Özbizerdik, eşinin Güney Amerika'da kanser tedavisi gördüğünü, çocuklarının Türkiye'ye geleceğini ve kendisinin bakacağını, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti.

DOSYASI KABARIK

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu olan Onur Özbizerdik'in suç dosyası oldukça kabarık.

-1998'de, 15 yaşındayken ilk olayını gerçekleştiren Özbizerdik, Etiler bara girmesine izin vermeyen kahyayı cinsel organından vurdu. Yaşı küçük olduğundan serbest kaldı.

- 16 yaşındayken arkadaşı Serdar Hacısüleymanoğlu ile birlikte Rumelihisarüstü'nde gittiği otoparka otomobili parketmesine izin vermeyen Ünal Acar'ı bacağından vurdu. Acar şikayetçi olmadı, yine serbest bırakıldı.

-Aralık 1999 yılında Alaattin Çakıcı'nın kardeşi Gencay Çakıcı ve kız arkadaşı ,silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralandı. O dönem 16 yaşında olan Onur Özbizerdik ve şoförü Adil Cesur gözaltına alındı. Şoförü Adil Cesur saldırıyı itiraf ederken, saldırı sırasında Onur'un silah kullanmadığını söyledi.

- 2005'de Etiler'de 2 kişinin öldüğü çatışmaya adı karıştı. Olay basına "küçük babaların kanlı çatışması" "Etiler'de galeri baskını" diye geçti. Özbizerdik, olayın ardından 2008'de Romanya'ya kaçtı. Ardından Türkiye'ye teslim edildi. Kasten öldürmeye teşebbüsten serbest bırakıldı.

-2013'de Olgun Peker'i yaralamak suçundan gözaltına alındı. 2 yıl kadar hapiste yatan Özbizerdik, 2015'te çıktıktan sonra 2 kişiyi yaraladı. Yine serbest bırakıldı.

-Son karıştığı olaylardan birinde sevgilisi Melis Çakır'I dövdü. Genç kadın şikayetçi oldu ancak sonra şikayetinden vazgeçti. Bu olay nedeniyle yeniden gözaltına alınan Özbizerdik, kısa süre hapis yattıktan sonra serbest kaldı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;