'Allah'tan Bush defolup gitti'

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Rize ziyaretinde ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'nden vazgeçip geçmediğine ilişkin bir soruya "Bush, Allah'tan defolup gitti" yanıtını verdi

13 Kasım 2009, Cuma 17:01
A A

 Bakan Faruk Çelik bugün Rize'deki temasları sırasında belediye ve müftülüğü ziyaret etti. Rize Müftüsi İlyas Serenli'den bilgi alan Çelik, cuma namazını Orta Cami'de kıldı. Namaz sonrası Kuyumcular Sokağı ve Atatürk Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Faruk Çelik, bir çay ocağına girdi.

Çayını kendisi doldurup içirken esnafla sohbet eden Bakan Çelik'e, oradaki esnaftan Yusuf Yazıcı, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'nden vazgeçip geçmediğini sordu. Bakan Faruk Çelik, "ABD ne Ortadoğu, ne Asya ne petrol, ne de enerjiden vazgeçmez. Bunlar emperyalist ülkeler. Sorunun ne anlama geldiğini biliyorum ben. Sizi mahcup edecek, üzecek bir entrikanın içerisinde biz olmayız" dedi.

Esnaf Yusuf Yazıcı'nın "Bölgede oyunlar oynanıyor" demesi üzerine Bakan Çelik, dönemin ABD Başkanı George Bush'la görüşüldüğünü hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz gittik, Bush'un masasında Bush'u tehdit eder mahiyette söyledik. Bush'a çok ciddi şeyler söyledik. Allah'tan ki defoldu gitti.

'OBAMA İÇTENLİKLİ BİR ADAM'

Şu anda Obama, Türkiye'nin bu bölgede ağır bir görev üstlenmesi konusunda daha içtenlikli bir adam. Biz de kendi menfaatimiz doğrultusunda bu bölgede at oynatmaya çalışıyoruz. Bölgede ağırlığımız iyi. İyi değil mi? Fazla şüphelenmeyin. Başbakan bu toprağın insanı. Ben yanda komşu ilin toprağının insanıyım. Yani halk, siz iktidardasınız.

Bu Türkiye'de fazla olmayan bir iştir. Halk oy verir de başka kılıkta adamlar gelir, saman altında su yürütürlerdi. Şimdi öyle değil, şimdi bizzat halkın kendisi, çobanların kendisi iktidar. Çobanlıktan geliyoruz biz. Merak etmeyin."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;