Alman çiftin cinayetinde flaş gelişme!

Antalya'nın Alanya ilçesinde geçen 21 Ağustos'ta Alman Peter Horvart (65) ile eşi Kertsin Horvart'ın (50) öldürülmesi olayı ile ilgili aranan Tarkan Cengiz (37), memleketi Zonguldak'ta yakalandı

29 Ağustos 2014, Cuma 19:54
A A

Tatil için geldikleri Alanya'da 10 katlı apartmanda kiraladıkları dairelerinde el ve ayaklarından koli bantı ile bağlanıp başlarına sert bir cisimle vurularak öldürülen Horvart çifti cinayetiyle ilgili Tarkan Cengiz ve M.Ç. hakkında Alanya Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

Tarkan Cengiz ve M.Ç.'nin eşgal ve kimlik bilgileri tüm illerdeki güvenlik birimlerine bildirildi. Zonguldak polisi, Zonguldaklı olan Tarkan Cengiz'in kente geldiğini belirledi. Tarkan Cengiz, bugün başka bir olay nedeniyle Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne imza vermek için gittiği sırada pusu kuran polisler tarafından yakalandı.

Tarkan Cengiz, adliye binasında İnfaz Büro Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından polis otosuna bindirilerek Alanya'ya götürüldü. Tarkan Cengiz, gazetecilerin "Cinayeti neden işlediniz?" şeklindeki sorusuna "Ne diyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

Alanya'da yaşayan ve Zonguldak'ta yakınlarını ziyarete geldiği belirtilen Tarkan Cengiz'in, 2003'te Zonguldak'ta da bir cinayet olayına karıştığı öğrenildi.

 Durmuş SEVİNDİK- Cenk TOPCU/ZONGULDAK, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;