Almanların korktuğu adam öldü

Almanya'nın 'en tehlikeli terörist ilan ettiği Eric Breininger' Pakistan'da Türk arkadaşıyla birlikte öldürüldü

04 Mayıs 2010, Salı 09:07
A A

Almanya'nın en tehlikeli terörist ilan ettiği Eric Breininger, Pakistan'da güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada Türk arkadaşıyla birlikte öldürüldü.

Alman Der Spiegel ve Die Welt gazetelerinin haberine göre, sonradan Müslümün olan 22 yaşındaki Eric Breininger, 32 yaşındaki Türk arkadaşı Ahmet M. ile birlikte Pakistan'ın Mir Ali kentinde, Pakistan askerleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.

İki teröristin üyeleri olduğu İslami Cihat Birliği'nin internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, 22 yaşındaki Eric Breininger'in 30 Nisan gecesi Pakistanlı askerlerle girdiği çatışmada öldüğü belirtildi. Çatışmada yine Almanya doğumlu Ahmet M.'nin de yaşamını yitirdiği vurgulandı.

Almanya tarafından yıllardır aranan Eric Breininger'in yıllardan beri Afganistan-Pakistan sınırında yaşadığı ve "Alman Abdul Gaffar" olarak ün yaptığı belirtiliyor.

SAUERLAND BOMBACILARIYLA İLİŞKİSİ VARDI

Eric Breininger'in Almanya'da terör eylemi hazırlığında oldukları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan "Sauerland Bombacıları" ile de ilişkileri bulunduğu ve cihat eğitimi almak için 2007 yılında Pakistan'a gittiği açıklandı.

1987 doğumlu Eric Breininger Ocak 2007 yılında İslam'ı seçtikten sonra cihat için savaşmak için Pakistan'a gitti. Almanya, 2008 yılından bu yana Breininger'i kırmızı bültenle arıyordu.

TÜRK TERÖRİSTLE BİRLİKTE ÖLDÜ

Çatışmada ölen Türk terörist Ahmet M'nin de Almanya'nın Sauerland eyaletinde yaşadığı, 2000 yılında Türkiye'ye sürgün edildikten sonra terörist faaliyetlere katılarak Pakistan'a geçtiği belirtildi. İslami Cihat Birliği örgütünün sözcülüğünü yapan Ahmet M, teröristler tarafından "Türk Selahaddin" olarak biliniyordu.

(Hürriyet)


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;