Almanya'da iki ayrı noktada patlama!

Almanya’nın Saksonya eyaletinin başkenti Dresden’de dün gece iki ayrı noktada el yapımı patlayıcı infilak etti. Dresden polisinin bu sabah yaptığı açıklamaya göre, patlamanın biri bir camiyi, diğeri ise uluslararası kongre salonunu hedef aldı. Her iki saldırıda da yaralanan olmadığı kaydedildi

27 Eylül 2016, Salı 11:46
A A
Herhangi bir bulguya henüz ulaşılmamış olmasına rağmen, polis saldırıların yabancı karşıtları tarafından yapılmış olabileceği üzerinde duruyor.
Polisin bildirdiğine göre, Dresden Fatih Cami’sine yönelik gerçekleştirilen patlama anında cami imamı eşi ve iki oğlu ile patlamanın olduğu binada bulunuyordu. Patlamanın etkisiyle giriş kapısının deforme olduğu kaydedildi.
Uluslararası kongre merkezi yakınında da patlama oldu. Polis incelemesinde burada EYP’den arta kalan malzemeler bulundu. Patlamanın etkisiyle binanın camında küçük çaplı hasar oluştu.
Dresden polisi, patlamaların ardından kentte bulunan Müslümanlara ait kurumlarda güvenlik tedbiri aldı. Dresden’deki iki camide polisin nöbet tutmaya başladığı bildirildi.

Ahmet Yıldırım / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;