Almanya Enke'nin şokunda

Almanya Milli Takımı'nın Şili'yle yapacağı özel maç, Enke'nin ölümü nedeniyle ertelendi

Almanya Enke'nin şokunda

Almanya Milli Takımı'ndaki yerini kaybetmesi, 3 yıl önce ölen kızının acısı ve evlat edindiği kızının elinden alınması endişesiyle ölüme giden Hannover 96'nın 32 yaşındaki kalecisi Robert Henke'nin ülkede yarattığı şok atlatılamadı.

Psikolojik tedavi gördüğü ortaya çıkan Enke'yi ölüme götüren nedenlerin, Alman Milli Takımı'ndaki yerini kaybetmesi, 2006'da vefat eden kızı ve 8 ay önce evlat edindiği kızının elinden alınma endişesi olduğu üzerine yoğunlaştı.

FENERBAHÇE'DEYKEN PSİKOLOJİK TEDAVİ ALMIŞ

Enke'nin Barcelona ve Fenerbahçe'de oynadığı dönemde psikolojik tedavi aldığı bildirilirken, doktoru Valentin Markser, depresyondaki tecrübeli kalecinin kliniğe yatmayı reddettiğini söyledi.

ANTRENMAN SONRASI İNTİHAR


İntihar ettiği gün takımı ile birlikte sabah antrenmanına çıkan Enke, öğleden sonraki çalışmaya ise katılmadı. Tüm aramalara rağmen ulaşılamayan Enke'nin intihar haberini takıma ve eşine polis ulaştırdı.

Enke'nin intihar etmeden önceki birkaç saati nerede ve nasıl geçirdiği ise öğrenilemedi. Polisten ölüm haberini öğrenen Teresa Enke, eşinin intihar ettiği yere gitti.

MİLLİ MAÇ İPTAL EDİLDİ


Almanya Futbol Federasyonu, Enke'nin intiharı sonrası cumartesi günü Şili ile oynanacak özel maçı iptal etti. Ligde oynanacak ilk maçlarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve futbolcular kollarına siyah bant takacak.