Almanya ümit vermedi

Kendi seyircisi önünde hazırlık maçında Arjantin'e 1-0 yenilen Almanya Milli Takımı umut vermedi

Almanya ümit vermedi

Mesut Özil ve Serdar Taşçı'nın da forma giydiği Alman milli takımının yenilmesi basında büyük eleştirilere neden oldu. Alman basını teknik direktör Joachim Löw'ü eleştri yağmuruna tutarak, "Jogi, bu takımla Dünya Kupası'nda başarılı olamayız" manşetleri atıldı.

Yediği golde büyük hatası olan kaleci Adler'in güven vermediği, defansın yol geçen hanı gibi çok kötü bir performans sergilediği yorumlarının yapıldığı Alman medyasında, en büyük eleştriyi de forvet oyuncuları aldı.

Klose, Podolski ve daha sonra oyuna giren Gomez ve Cacau'nun başarılı olmadıkları belirtildi. Mesut Özil'inde nasibini aldığı eleştirilerde genç futbolcunun oyuna ağırlığını koyamadığını, oyunda kaldığı sürece, sadece bir kez etkili olabildiği ifade edildi.

Münih Allianz Arena'da Maradona'nın teknik direktörlüğünü yaptığı Arjantin daha etkiliydi. 45. dakikada ceza sahası dışına çıkan Adler'in topu kazanaması nedeniyle Arjantin'li Higuain skoru 1-0 yapan golü kaydetti.

Özellikle orta sahada çok pas hatası yapan Almanya'da 67. dakikada Mesut Özil'in yerine Cacau oyuna dahil oldu. Dünya Kupası'nı kazandıklarında 250 milyon Euro kazanacak olan Almanya milli takımının ikinci yarıdada etkisiz oyunu maçı izleyenlerin tepkisini çekti. Almanya oynadığı son üç maçında sahadan galip gelemedi.

İsa Deveçeken/Frankfurt (DHA)