Almanya'da kaptanlık sorunu aşıldı

Son günlerde tüm Alman medyasını meşgul eden milli takım kaptanlığı sorununa Teknik Direktör Joachim Löw nokta koydu

Çarşamba, 01 Eylül 2010 - 11:15

Almanya'da kaptanlık sorunu aşıldı

Alman Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw, Michael Ballack'ın takıma döndüğünde takım kaptanlığını üstleneceğini, şimdiki kaptan Philipp Lahm'ın da yardımcısı olacağını açıkladı.

TAKIMA GİRMESİ ŞART

Avrupa Şampiyonası elemeleri için hazırlıklarını sürdürmek için toplandığı Frankfurt'ta milli takım kadrosundaki futbolculara kararını açıklayan Joachim Löw, "Şu anda orta sahada defansif olarak Bastian Schweinsteiger ile Sami Khedira görevlerini tam olarak yapmaktalar.

Eğer Michael Ballack kadroya çağrılır takıma girerse, kaptanlık pazu bandını da taşıyacaktır. Zira takımda hiç kimsenin yeri yüzde yüz garanti değil. Ballack olmadığı zamanlarda ise Philipp Lahm kaptanlık görevini üstlenecek" dedi.

Frankfurt'un lüks otellerinden olan Villa Kennedy'de toplanan Alman milli futbolcular arasında kadroya daha önce çağrılmayacağı belirtilen Michael Ballack karar açıklanırken yoktu.

Löw'ün daha önce Ballack ve Lahm ile kaptanlık sorununu görüşüp karar verdiği kaydedildi.

Türkiye ile aynı grupta yer alan Almanya Milli Takımı Mesut Özil'in de aralarında olduğu kadrosuyla 3 Eylül Cuma günü Brüksel'de Belçika ile 7 Eylül Çarşamba günü Köln'de Azerbeycan ile oynayacak.

İSA DEVEÇEKEN/FRANKFURT (DHA)