Almeida şampiyonluk istiyor

Werder Bremen'den Beşiktaş'a transfer olan Portekizli yıldız Hugo Almeida, Beşiktaş'ta şampiyonluklar yaşamak istediğini belirtti

Çarşamba, 29 Aralık 2010 - 11:57

Almeida şampiyonluk istiyor

Almeida, Alman Bild gazetesinde yayımlanan röportajında, "Birçok teklif aldınız. Beşiktaş’ı seçmenizdeki en önemli etken neydi?" şeklindeki bir soruya karşılık, "Uzun süre düşündüm ve Beşiktaş’ın en iyi seçim olduğuna karar verdim. İyi bir teknik direktörü olan büyük bir kulüp, her şey çok iyi organize edilmiş" diye yanıt verdi.

Ailesi ve danışmanı ile uzun uzun görüştüğünü ve Beşiktaş’a 24 Aralık'ta olumlu cevap verdiğini, herşeyin yoluna girdiği için de çok mutlu olduğunu ifade eden Almeida, 3 Ocak'ta İstanbul’da olacağını, şimdi ise Portekiz’de tatilin keyfini çıkardığını kaydetti.

Almeida, "Beşiktaş, lider Trabzonspor’un 14 puan gerisinde. Ne kazanabilirsiniz?" şeklindeki bir soruyu da, "Şampiyonlar Ligi’ne katılabiliriz. Bunu başarmak istiyoruz. Avrupa Ligi’nde de gideceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye Kupası’nı kazanabiliriz. Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşamak istiyorum" şeklinde yanıtladı.

"9-10 GOL ATMAK İSTİYORUM"

Kişisel hedefinin sorulması üzerine de Almeida, Werder Bremen’de sezonun ilk yarısında olduğu gibi 9 ya da 10 gol atmak istediğini kaydetti.

"REAL MADRİD RÜYAM"

Almeida, "Real Madrid sizin rüya takımınız. Real Madrid neden olmadı?" şeklindeki bir soruya karşılık da, Real Madrid’in her zaman kendisinin rüya takımı olduğunu ve bir kez daha Jose Mourinho ile birlikte çalışmak istediğini, ancak Real Madrid’e gitmenin hiç de kolay olmadığını söyledi.

Werder Bremen’de çok güzel bir dönem geçirdiğini, kendisine iyi davranan taraftarları unutmayacağını ve Werder Bremen’in her zaman kendisinin bir parçası olarak kalacağını ifade eden Almeida, vedalaşmak için Bremen’e gitmeyeceğini ancak ikinci yarı hazırlık kampları için Beşiktaş ile Werder Bremen’in de Antalya’da olacağını, burada oyuncuların kalacağı otele giderek arkadaşlarıyla vedalaşacağını sözlerine ekledi.