Altın Oran'a en yakın olan 10 ünlü isim

Güzelliği ölçmenin de, yaratmanın da sırrı olduğu düşünülen Altın Oran, Antik Yunan döneminden beri kullanılıyor. Ancak bir iç çamaşırı markası ünlülerin bel, göğüs ve kalça oranlarını kullanarak bu mucizevi oranı ilk defa mükemmel vücudu bulmak için kullanmış. İşte mükemmel vücut ölçüleri, Altın Oran'a en yakın olan on ünlü isim

13 Kasım 2017, Pazartesi 10:23
A A
Selma Hayek

Selma Hayek

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.838Altın Orana Yakınlığı: 88%Salma Hayek'in tasdike gerek olmayan kusursuz vücudunun bu listede olması hangimizi şaşırttı?

Elle MacPherson

Elle MacPherson

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.833Altın Orana Yakınlığı: 88.3%Sports Illustrated dergisinde tam beş kez kapak kızı olan Elle bu listede olmasa, liste de olmazdı ki!

Cameron Diaz

Cameron Diaz

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.765Altın Orana Yakınlığı: 91%Diaz'ın vücudu listedeki diğer isimlere göre çok daha atletik olsa da, altın orana yakınlığı kayda değer gerçekten.

Katy Perry

Katy Perry

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.489Altın Orana Yakınlığı: 92%

Kelly Brook

Kelly Brook

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.741Altın Orana Yakınlığı: 92.9%İngiliz model ve aktris Kelly Brook ise diğerlerine göre çok daha kıvrımlı hatlarıyla altın orana yaklaşabilmiş.

Rita Ora

Rita Ora

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.504Altın Orana Yakınlığı: 93%

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.7185Altın Orana Yakınlığı: 94%Listedeki bir numarada olmasını beklediğiniz Marilyn'in vücudu şaşırtıcı derecede listeye dördüncü sıradan giriş yapmış.

Helen Mirren

Helen Mirren

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.546Altın Orana Yakınlığı: 95.6%Zamansız güzel Helen Mirren listede üç numarada!

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.558Altın Orana Yakınlığı: 96.3%Altın orana en yakın ikinci kadın, Kim Kardashian'mış.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Vücut Ölçüleri Oranı: 1.618Altın Orana Yakınlığı: 96.4%Kim Kardashian'ı sollayarak listede bir numaraya oturan Scarlet'ın bunu hakkıyla aldığına kuşku yok.

ALTIN ORAN NEDİR?

ALTIN ORAN NEDİR?

Yeni Zelanda'daki Victoria Üniversitesi profesörü Barnaby Dixson, erkeklerin, kadınlarda aradığı "altın oranın" bel ve kalça arasındaki 0.7 oran olduğunu saptadı. Antropolog Barnaby Dixson, tarih boyunca erkeklerin seksi bulduğu kadınların özelliklerini araştırdı. Dixson'ın vardığı sonuca göre; erkekler, bel ölçüsü kalça çevresinin yüzde 70'i kadar olan bir kadını gördüklerinde, diğer faktörleri hesaba bile katmıyor.