Altına kamyonet girdi, lastik patladı sandı

Kamyon şoförü, arkadan kendisine çarpıp kamyonun altına giren kamyoneti fark edememiş: 2 ölü, 11 yaralı

Altına kamyonet girdi, lastik patladı sandı

Konya'da bayram tatili için memleketlerine gitmek üzere olan ve içinde 11 kişinin bulunduğu kamyonet, iddiaya göre, önünde seyir olan kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın sonucu kamyonet, kamyonun altına girdi. Kamyon şoförü ise lastiğinin patladığını sanarak yaklaşık 300 metre gittikten sonra durdu. Şoför, kamyondan inip baktığında ise kamyoneti fark etti. Kazada,  kamyonette bulunan 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı, 3 çocukta kazadan yara almadan kurtuldu.

AŞIRI HIZ VE DİKKATSİZLİK

Kaza, saat 01.00 sıralarında Konya- Ankara karayolunun 39'uncu kilometresinde meydana geldi. Bayram tatili için Ankara'dan memleketleri Karaman'ın Ermenek İlçesi'ne giden 28 yaşındaki Ekrem Özsoy'un kullandığı 06 KRJ 40 plakalı kamyonet, iddiaya göre, aşrı hız ve dikkatsizlik sonucu önünde seyir halinde bulunan  24 yaşındaki Mehmet Akif Eseroğlu'nun kullandığı 06 PDJ 35 plakalı pancar yüklü kamyana arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi içinde 11 kişinin bulunduğu kamyonet, kamyonun altına girdi. Lastiğinin patladığını sandığını önü süren kamyon şoförü Eseroğlu da, yaklaşık 300 metre gittikten sonra kamyonu sağa park etti. Kamyondan indiğinde ise, kamyoneti fark etti.

KAMYON EHLİYETİ YOKMUŞ

Kazada, sürücü Ekrem Özsoy ile babası Halil Özsoy (50) araç içinde sıkıştı. Baba ve oğul, itfaiyenin müdahalesi ile sıkıştığı yerden kurtarıldı. Sürücü Özsoy'un kuzenleri Hüseyin Canbaz (24) ile Mustafa Gülgör (17), boyunları kırılmaları sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan Ekrem Özsoy, babası Halil Özsoy, Huriye Özsoy (27), Ayşe Canbaz(24), Özkan Gülgör(17), Osman Fatih Cubur(16) ambulanslarla Konya'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kazada, Sıla Özsoy (7), Hilal Özsoy (2) ve Emirhan Canbaz  da (2), kazadan yara almadan kurtuldu.

Kamyon şoförü Mehmet Akif Eseroğlu'da jandarma tarafından gözaltına alındı. Eseroğlu'nun 'E' sınıfı ehliyetinin olmadığı öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor. 

DHA