Ambra Battilana: Susmam için 1 milyon dolar ödedi

ABD'de 50'den fazla kadına cinsel taciz ve tecavüzle suçlanan Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'a bir suçlama da İtalyan model Ambra Battilana'dan geldi

22 Kasım 2017, Çarşamba 19:35
A A

New Yorker'a konuşan Battilana, Weinstein'ın Nisan 2015'te göğüslerine dokunduğu, elini eteğinin altına götürdüğünü, bunun üzerine polise şikayette bulunduğunu söyledi.  

"HADİ ODAMA GEL"

"HADİ ODAMA GEL"

Battilana, polisle koordinasyon içinde ses kaydı almak için telefon açtığında Weinstein'ın özür dileyip ''Hadi, odama gel'' dediğini aktardı.  

Bunun üzerine polisle birlikte otele gittiklerini, dedektiflerin Weinstein'a suçüstü yapmak istediklerini, kendisinin korkudan odaya giremediğini, polislerin Weinstein'ı gözaltına aldığını anladığını anlattı.  

İtalyan model, avukatların kendisine sunduğu anlaşmayı kabul etmesiyle ünlü film yapımcısının kelepçelenip hapse atılmaktan kurtulduğunu söyledi.  

'1 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA TÜM ŞİFRELERİMİ VERDİM'

'1 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA TÜM ŞİFRELERİMİ VERDİM'

1 milyon dolar karşılığı 'kamuoyuna açıklama yapmama anlaşması' yaptığını, bu kapsamda Weinstein'a yönelttiği suçlamaların hiçbirinin aslında gerçekleşmediğinin altına imza attığını, ses kaydığını sildiğini, tüm e-posta hesaplarının ve elektronik cihazlarının şifrelerini teslim ettiğini söyleyen Battilana, ''Weinstein'ın avukatı ben sözleşmeyi imzalarken karşımda titriyordu. Durum bu kadar ciddiydi'' dedi.  

"SÖZLEŞMEYİ TAM ANLAMADIM"

"SÖZLEŞMEYİ TAM ANLAMADIM"

İtalyan model, önce reddetmesine rağmen sonunda imzalamasını ''O zaman 22 yaşındayım. İngilizceyi iyi bilmiyordum. Sözleşmeyi tam anlamadım. Avukatım ailem için en iyisinin bu olduğunu ileri sürerek kabul etmemi tavsiye etti.   

"DOĞRU BİR ŞEY YAPMADIĞIMI HİSSEDİYORDUM"

"DOĞRU BİR ŞEY YAPMADIĞIMI HİSSEDİYORDUM"

Weinstein'ın medyayı üzerime saldırtmasından da korktum. Sonra annem ve kardeşime destek olmam gerektiğini, hayatımın mahvolacağını düşünüp sözleşmeyi imzaladım'' diye gerekçelendirdi. ''Ancak doğru bir şey yapmadığımı hissediyordum'' diye de ekledi.   

Diğer yandan eski İtalyan güzellik kraliçesi, 2013'te henüz 18 yaşındayken, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin 18 yaşından küçük çocuklarla ilişkiye girdiğine dair ihbarda bulunup ifade vermişti.  

New Yorker'ın haberinde Weinstein'ın 20 yıl boyunca kendisini suçlayanlarla 6-7 sıfırlı böyle pek çok anlaşma yaptığı belirtildi.