Ambulans rezaleti!

Çok sayıda hastanenin etrafında bulunduğu Vatan Caddesi'nde halk otobüsüün çarptığı kadın 45 dakika acı içinde ambulans bekledi

05 Kasım 2009, Perşembe 12:30
A A

Vatan Caddesi'nden Aksaray istikametine ilerleyen 34 VGV 34 plakalı halk otobüsü, sabah saatlerinde Vakıf Gureba Hastanesi'ni 150 metre geçtikten sonra, yoldan karşıya geçmek isteyen Seher Gözlemeci adlı kadına çarptı.

Kaza yerinde toplanan vatandaşlar, çarpmanın etkisiyle şoka giren ve konuşamayan Gözlemeci için 112 Acil yardım servisini arayarak ambulans istedi. Çok sayıda vatandaşın verdiği kaza ihbarı üzerine, olay yerine gelecek ambulans beklendi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kazanın bilgilerini toplamak isterken, yaşlı kadının girdiği şok nedeniyle konuşamadı. Vatandaşların ihbarından yaklaşık 20 dakika sonra Vatan Caddesi Aksaray istikametinde bir ambulans göründü.

Kazanın üzerinden yaklaşık 45 dakika geçtikten sonra olay yerine bir ambulans geldi. İlk ambulansın gelmesinin hemen ardından başka bir ambulans daha olay yerine geldi.

Kazayı gören vatandaşlar, yaklaşık 45 dakika ambulans beklendiğini belirterek olaya tepki gösterdiler. Yaralı kadın gelen ilk ambulansla Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken otobüs şoförü Cemal Özbaş ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;