Amerikan pazarına müzikli çıkarma

Damat Tween, Hip Hop'çu Akon'un ardından ünlü müzisyen Lady GaGa'ya koleksiyon hazırlıyor

19 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

LADY GAGA’YA KOLEKSİYON

Türkiye’de erkek modasının tanınan iki markası Damat Tween ve Jag Club, müziği kullanarak Amerikan pazarına giriş yaptı. Damat Tween markasının sahibi Orka Group, geçen yıl Hip Hop’çu Akon adına bir koleksiyon hazırlamıştı. Bu koleksiyonla ilk etapta 900 bin dolarlık ürün ihracatı gerçekleştiren Orka, Amerika pazarındaki potansiyeli görerek, ikinci bir proje hazırladı. Orka şimdi de ünlü müzisyen Lady GaGa adına koleksiyon hazırlamak için kolları sıvadı.

EN İYİ YİRMİ MARKADAN BİRİ

Müzik dilinin giyime en uygun aracılardan biri olduğunu vurgulayan Orka Group Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Amerika, hem zor hem de üzerinde özgün projeler geliştirilmesi gereken bir pazar. Ancak gerekenler yapıldıktan sonra kısa sürede önemli mesafeler alınacak kadar da hızlı düşünen bir pazar” diye konuştu. Orakçıoğlu, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda Las Vegas fuarına ücretsiz katılım hakkı kazanan Avrupalı en iyi 20 markadan biri olduk” dedi.

JAG CLUB HOLLYWOOD'DA

Erkek ayakkabısında el yapımı imalat ile ünlenen Jag Club, Amerika’da katıldığı bir fuarda ayakkabı zinciri Progress’in dikkatini çekti. Teksas merkezli Progress’in sahibi Joshua Bingman, aynı isimli grubuyla bölgenin önemli müzisyenlerinden biri. Jag Club Başkanı Ahmet Polat, ilk etapta Progress markalı 1700 ürün ihraç ettiklerini söyledi. Progress’in A ve A Plus müşterileri arasında Brad Pitt, Nick Cave, Ryan Reynolds gibi ünlüler yer alıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;