10 dakikalık 'sessizlik', iTunes'da zirveye yükseldi

15 Ağustos 2017, Salı 14:12
iPhone çoğu araba teybine bağlandığında şarkıları alfabetik olarak çalmaya başladığı için, A harfiyle başlayan istemediğiniz şarkıları dinlemek zorunda kalabiliyorsunuz. Samir Mezrahi isimli bir kullanıcı bu soruna karşı ‘A a a a a very good song' adlı, 10 dakikalık 'sessizlik şarkısı' yaptı. Mezrahi'nin şarkısı, iTunes'da ilk sıralara yükseldi
Müzik dinlemek için iPhone'larını arabalarındaki müzik setlerine bağlayanlar, telefonun otomatik olarak alfabetik müzik listesinin en başındaki şarkıyı çalması sorunuyla karşılaşıyor.

Kullanıcılar bu nedenle aynı şarkıyı veya aynı şarkının başlangıcını tekrar tekrar dinlemek zorunda kalıyor. Bu durumdan muzdarip olan bir kullanıcı olan Samir Mezrahi bu sorunu çözmek için bir adım attı.

Mezrahi, kullanıcıların bu sorundan kurtulabilmeleri ve ‘bıkkınlıklarını' giderebilmeleri için vakit yaratan 10 dakikalık sessiz bir iTunes şarkısı yaptı.

1.02 dolara satın alınabilen ‘A a a a a very good song' isimli ve daima listenin en başında olması için alfabenin ilk harfi olan ‘a' ile başlayan parça, kullanıcılar tarafından da beğeniyle karşılandı.

Parça, ABD'de Ed Sheeran'ın ‘Galway Girl' ve Dua Lipa'nın ‘New Rules' gibi ünlü şarkılarını geride bırakarak 79. sıraya yükseldi.

Mezrahi, şimdi de parçasının listelerde daha üst sıralara çıkmasını bekliyor.
 

GÜNCEL HABERLER