7 Pratik ve ilginç çözüm ile: Nasıl daha beyaz dişlere sahip olunur?

02 Ocak 2018, Salı 15:56

Muz kabuğu

Bembeyaz dişlerle cesurca kahkahalar atmak kimin hayali değildir ki? Kişiden kişiye değişen rengi ve yapısı olsada korkmadan gülümsemek hayal değildir. İşte size beyaz gülüş katacak birbirinden güzel yöntemlere göz atmaya ne dersiniz? 

Karbonat, tuz ve elma sirkesi

Doğal bir yöntem ve oldukça pratiktir. 1 tatlı kaşığı karbonat, çeyrek çay kaşığı tuz ve çeyrek çay kaşığı elma sirkesi ilave ederek karıştırın. Bu karışımı diş fırçası yardımıyla fazla bastırmadan yavaşça dişlerinizi fırçalayın. Diş tonunuzun açıldığını farkedeceksiniz.

Alüminyum folyo

Evde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntem. Alüminyum folyo yardımıyla dişlerinizin kalıbını çıkarmanız yeterli. Sonrasında bir kabın içine çeyrek çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, çeyrek çay kaşığı karbonat ve bir iki damla nane yağını karıştırıp kalıba sürmek. Folyoyu dişlerinize yerleştirip 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.

Aktif karbon

Son yılların gözde maskelerinden biri hiç şüphesiz aktif karbondur. Aktif Karbonun bir diğer yararı ise diş beyazlatmadaki etkisi. Bunun için yapmanız gereken tek şey sulandırdığınız aktif karbonla dişlerinizi 3 dakika boyunca fırçalamanız yeterli olacaktır.

Tarçın, karbonat ve adaçayı

Evde uygulanabilecek başka bir yöntem de; 1 çeyrek çay kaşığı tarçın, 1 çeyrek çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı ada çayı ilave ederek elde edilen karışımla dişlerinizi fırçalamak. Hem ağız sağlığı açısından hem de dış minelerinizi koruması bakımından oldukça faydalıdır.

Beyazlatıcı şeritler

İşin tembelliğine kaçmak ve diğer yöntemleri uygulamak benim için zor diyorsanız bir diğer yöntem ise beyazlatıcı şeritler yardımıyla 1 haftada beyaz dişlere kavuşmak tam size göre diyebiliriz.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizinin hem vücut hem cilt hem de dişler üzerindeki faydaları saymakla bitmez. Tek yapmanız gereken hindistan cevizi yağı ile dişlerinizi silip 5 dakika sonra fırçalamak. Düzenli kullanımda 2 haftada diş tonundaki değişikliği göreceksiniz.

GÜNCEL HABERLER