Aydın Söke'de 10 Kasım anmasında ortalık karıştı

10 Kasım 2017, Cuma 15:51
Aydın’ın Söke ilçesinde, FETÖ/PDY davası kapsamında tutuksuz yargılanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Seyit Yıldız, 10 Kasım töreni sonrası bir anda "Burada canlı bomba var. FETÖ bu ülkeyi işgal etseydi, halifeliği kaldırırdı" diye bağırdı. Paniğe ve gerginliğe yol açan Seyit Yıldız, polis tarafından Emniyet’e götürüldü.
Aydın Söke’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nin hemen ardından gerginlik yaşandı.
 

TÖREN SONRASI GERGİNLİK


15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/FDY terör örgütü bağlantısı iddiasıyla gözaltına alınan, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, ayrıca davası sürerken açığa alındığı görevine iade edilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Seyit Yıldız, törenin hemen sonrasında elindeki dosyayı sallayıp, bağırmaya başladı.
 

POLİS ZOR KURTARDI


"Burada canlı bomba var. FETÖ bu ülkeyi işgal etseydi, halifeliği kaldırırdı" diye bağıran başlayan Seyit Yıldız, önce kısa süreli paniğe yol açtı. Ardından alanladaki bazı kişiler öfkelenerek, Seyit Yıldız’ın üzerine yürüdü. Tören alanında bulunan polisler, Seyit Yıldız’ın yaka paça yakalayıp ağzını kapatarak kalabalığın elinden kurtardı. Polis aracına bindirilen Seyit Yıldız, Emniyet’e götürüldü.Tören alanında bulunan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ise "Bugün Atatürk’ü anma günü. Atatürk’ün ölüm yıl dönümüdür. Ona layık bir şekilde bu günü geçirmemiz gerekiyor" dedi.
 

GÜNCEL HABERLER