Bir ülkede daha burka ve peçe yasaklanıyor

06 Ekim 2017, Cuma 21:58
Danimarka Parlamentosu burka ve peçenin yasaklanması kararını alındı
Danimarka Parlamentosu'nda grubu bulunan partiler arasında anlaşma sağlanması üzerine Danimarka Halk Partisi tarafından gündeme getirilen burka ve peçe yasağının gerçekleşmesinin önünde engel kalmadı.

Danimarka Halk Partisi burka ve peçenin yasaklanması için yasa tasarısı sunacağını açıklamıştı. Sosyal Demokrat Parti'nin de yasaktan yana olduğunu açıklamasının ardından koalisyonun büyük ortağı Liberal Parti de yasağı destekleyeceğini açıkladı.


GENEL KURULA GİDECEK


Üç büyük partinin tavırlarını açıklamalarının ardından yasağa bir destek de Liberal İttifak (Liberal Alliance) Partisi’nden geldi. Yasa tasarısı önümüzdeki günlerde parlamento genel kuruluna gelecek.


'SONRAKİ ADIM ÇOCUKLARDA BAŞÖRTÜSÜ'


Anlaşma sağlanmasının ardından Danimarka Halk Partisi Yabancılar Politikalarınından Sorumlu Sözcüsü Martin Henriksen, bir sonraki adımın kamu çalışanlarının ve küçük yaştaki kız çocuklarının başörtüsü takmalarının yasaklanması olabileceğini söyledi.


Norveç'te okullarda burka ve peçe yasaklanıyorAlmanya'dan flaş burka kararıAşırı sağcı Pauline Hanson parlamentoya burka ile geldiAvusturya’da burka yasaklanacak


 

GÜNCEL HABERLER