Biliyor musun? »

Bireysel emeklilikle ilgili şikayetim var nereye başvurabilirim?

Bireysel Emeklilikle ilgili şikayetlerimiz için baş vuracağımız kurumları, Kurumsal Eğitimler ve İş Geliştirme Yöneticisi Şahap Bayram TOKGÖZ açıkladı;
Bireysel Emeklilik Şirketleri yapılarından ve kanun koyucunun atfettiği önemden dolayı en çok denetlenen sektörü oluşturuyorlar. 
-Emeklilik ve Hayat&Ferdi Kaza sigortası ruhsatını Hazine’den alan Emeklilik Şirketleri bu konuda Hazine tarafından denetlenir.
-Fon kurma iznini SPK’dan yani Sermaye Piyasası Kurulundan alan bu şirketler bütün fon işlemleri ile ilgili olarak SPK tarafından denetlenir.
-Hazine tarafından Emeklilik şirketleri işlemleri için kurulması sağlanan EGM yani Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından günlük olarak bütün işlemleri için denetlenir.
Bu yapı nedeniyle Bireysel Emeklilik müşterisinin eli aslında oldukça çok güçleniyor.
Aldığınız üründen şikayetçi misiniz? Hızlıca şirketinize  şikayetinizi iletebilirsiniz. Aldığınız paketle yada basit uygulamalarla ilgili bir problemse Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapabilirsiniz.
Yani kanun koyucu sizi korumanın önlemlerini oluşturduğu gibi problem yaşadığınızda da kendinizi ifade edebileceğiniz birçok adres göstermiş durumda.
  Haberin devamı için tıklayınız.

Diğer Haberler