Bitlis’teki kros yarışmasında çocuk sporcular baygınlık geçirdi

07 Kasım 2017, Salı 15:46
Bitlis'te düzenlenen, farklı okullardan 380 sporcunun katıldığı ’Okullararası İl Birinciliği Kros Yarışması’ kıran kırana geçti. Çocuk yaştaki sporcular, bitiş noktasına varamadan baygınlık geçirdi
Bitlis Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ’Okullararası İl Birinciliği Kros Yarışması’ yapıldı. Bitlis 8 Ağustos Şehir Stadyumu’nda yıldız erkek ve yıldız kızlar ile genç erkek ve genç kızlar kategorilerinde düzenlenen kros yarışmasına çeşitli okullardan 380 sporcu katıldı.Dereceye girmek için koşan sporcular kıyasıya yarışırken, bazı yarışmacılar bitiş noktasına varmadan baygınlık geçirdi.Dereceye giren sporcular, Bitlis’i temsilen farklı illerde düzenlenecek diğer yarışlara katılacak.

Atletizm Federasyonu Bitlis İl Temsilcisi Fadıl Kara, 2017-2018 faaliyet programında yer alan ’Okullararası Kros İl Birinciliği’ yarışmasına değişik okullardan 380 sporcunun katıldığını belirterek, şöyle konuştu:"Yarışmada katılım yüksek oldu. Bu mücadeleden sonra dereceye giren sporcular, il dışında yapılacak faaliyetlerde Bitlis’i temsil edecek. Bu çocuklarımızdan elit sporcuları seçeceğiz. Hedefimiz, bu çocuklarımızdan milli sporcu yetiştirmek ve Türkiye Atletizm Milli Takımı’na kazandırmak. Ayrıca valimizin Milli Eğitim ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerimizin katkılarıyla bir proje hayata geçirildi. Hafta sonları ilçelerimizdeki çocukları buraya getirerek, antrenman yaptıracağız. Buradaki hedefimiz, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve spora kanalize etmektir. Bu kapsamda daha elit sporcu yetiştireceğiz."

GÜNCEL HABERLER