Cilt sağlığınız için kullanmamanız gereken 5 ürün

16 Ağustos 2018, Perşembe 15:52

Peeling

Cildinizin sağlıklı ve güzel kalması için mutlaka kaçınmanız gereken ürünler olduğunu biliyor muydunuz?

Sabun

Burada bahsettiğimiz sabunlar tabii ki doğal zeytinyağlı sabunlar değil. Şirketlerce üretilmiş içinde parfüm bulunan kokulu sabunlar. Bu sabunlar cildinizi haddinden fazla kurutup sebum dengesini bozar. Bunun yanında da cildinizi tahriş edebilir. Daha sağlıklı bir cilt için sabunlarınızı doğal içerikli tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tonik

Yüz tonikleri birçok kadının cilt bakım rutininin vazgeçilmez bir parçası. Fakat aslında tonikler pek de sandığınız kadar masum değil. Birçok toniğin içerisinde bulunan bazı maddeler sivilceli ve iltihaplı ciltler için pek de iyi sonuçlar doğurmuyor. Kimyasal içeren kozmetik ürünler yerine gül suyu gibi içeriği temiz ürünleri cildinizi yatıştırmak için kullanabilirsiniz.

Sprey güneş kremleri

Makyajın dahi üstüne sıkabildiğiniz sprey güneş kremleri aslında sandığınız kadar etkili değil. Çok ince yapısı nedeniyle sprey güneş kremleri güneşten koruma görevini tam olarak yerine getiremiyor. Bu nedenle krem ya da losyon gibi olan güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

Parabenli ürünler

Paraben ürünlerin son kullanma tarihini uzatmak ve ürünlerde bakterileri önlemek için kullanılan kimayasal bir maddedir. Kullanmakta olduğunuz birçok kozmetik ürünü paraben içerir. Bu ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan paraben sizin cildinizde egzama, tahriş ve alerjik reaksiyon gibi cilt sorunlarına sebep olabilir. Kozmetik ürün alırken “paraben-free” ibaresinin olmasına özen gösterin.  

GÜNCEL HABERLER