Dolandırdıkları kişiye yanlışlıkla 8 bin lira gönderdiler!

05 Eylül 2017, Salı 10:06
Dolandırıcılar, 4 bin 420 lira dolandırdıkları Fevzi Açıkgöz’ün hesabına yanlışlıkla 8 bin lira gönderdi. Parayı geri göndermesini isteyen dolandırıcıların ölüm tehditlerine aldırış etmeyen Açıkgöz, 'Parayı hayır kurumuna bağışlayacağım' dedi
Şaka gibi olay, İzmir'de yaşandı. Evli ve iki çocuk babası Fevzi Açıkgöz'ü (54) cep telefonundan arayan dolandırıcı, kendini polis olarak tanıtarak, "Kredi kartınız PKK tarafından kullanılmış" diyerek adamın 4 bin 420 lirasını aldı.
 

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER FAKAT PARAYI GÖNDERMEDİ
 

Durumu fark edince polise başvuran Açıkgöz, cep telefonuna gelen mesajda, "Ne yaptım ben? Kartına 8 bin lira yatırdım. O parayı hemen geri gönder" yazdığını görünce şoke oldu.

Sabah'ın haberine göre hesabını kontrol eden Açıkgöz, gerçekten de dolandırıcıların kredi kartı hesabına yanlışlıkla 8 bin lira yatırdığını gördü. Daha sonra Açıkgöz'ü arayan dolandırıcılar, ölümle tehdit ederek parayı göndermesini istedi. Ancak Açıkgöz göndermedi.

PARA İLE KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEMİŞ


Dolandırıcılara kaptırdığı 4 bin 420 lirayı kredi kartından çektiğini ancak dolandırıcıların yanlışlıkla yatırdığı 8 bin lira ile kredi kartı borcunu ödemiş olduğunu söyleyen Açıkgöz, "Polisler bile duruma şaşırdı. Şu anda kredi kartımda artı bakiye var. Ancak şikâyetimden sonra paraya bloke konuldu. Kredi kartımı kullanamıyorum. Bu nedenle para kredi kartımda duruyor. İşlemler bittiğinde parayı alırsam bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Çünkü bu parayı başka birinin canını yakarak elde ettiler ve benim hakkım değil" dedi.

GÜNCEL HABERLER