Evde pratik bir şekilde koltuk altı tüylerinizden kurtulmanın yolları

26 Ağustos 2018, Pazar 12:22

Şeker + limon suyu

Evde kolayca hazırlayacağınız reçetelerle

Yumurta beyazı + mısır nişastası

Bir yumurtayı kırın, beyazı bir kaseye koyun. 1/2 yemek kaşığı mısır nişastası, 1 yemek kaşığı şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı tüylü bölgeye uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. (Evet beklemek zor ama sabırlı olun) Kuruduktan sonra maskeyi soyun, tüylerinize veda ettiğinizi göreceksiniz.

Süt + zerdeçal

Koltukaltı tüylerinizin yavaşça büyümesi ve her seferinde daha da ince hale getirilmesi için başka bir çözüm. Tüm ihtiyacınız olan: 3 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 tatlı kaşığı süt. Bu ikiliyi macun haline gelene dek karıştırın ve koltuk altlarınıza uygulayın yarım saat bekletin. Süre dolduğunda, bir bez alın, ılık suyla ıslatın ve maskeyi dairesel hareketlerle silin. Bundan sonra, kalanları yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Görünür bir etki için düzenli olarak tekrarlayın.

Papaya + zerdeçal

Papaya, saç foliküllerini yok edebilen ve yeniden büyümelerini önleyebilen bir enzim olan papain içerir. 1-2 yemek kaşığı ezilmiş çiğ papaya alın, yarım yemeklik zerdeçal tozuyla karıştırın ve iyice karıştırın. Tüylü bölgeye uygulayın ve nazikçe ama iyice masaj yapın. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Uzun vadede etkili olan bu çözümü birkaç ay boyunca haftada 2-3 kez tekrarlayın.

GÜNCEL HABERLER