Fatih Erdemci, 18 yıl aradan sonra geri dönüyor!

06 Kasım 2017, Pazartesi 11:00
'Ben Ölmeden Önce' şarkısı ile 1997 yılında büyük beğeni kazanan Fatih Erdemci, ilk albümünü yayınladığı 1999 yılından bu yana ara verdiği müzik sektörüne nefis bir albümle geri dönüyor
Ada Müzik firmasının yapımcılığını üstlendiği “Kapılar” albümü; besteci ve yorumcu Fatih Erdemci’yi uzun bir aradan sonra rock müzik dinleyicileri ile buluşturuyor.

Albümde yer alan tüm şarkıların  söz ve müzikler yine Fatih Erdemci’ye ait.

Albümdeki parçaların tümünün aranjörlüğünü besteci ve orkestra şefi Murat Cem Orhan üstlendi. Albüm kayıtları Ege Semercioğlu Stüdyolarında gerçekleştirilmiş, mastering: Çağlar Türkmen, mix: Murat Bulut tarafından yapılmıştır. 1. ve 6. şarkılarda yine Ege Semercioğlu mixlerde katkıda bulundu. Canlı enstrüman kayıtlarında akustik gitar: Fatih Erdemci, bas gitar: Sıtkı Sencer Özbay, elektrik gitar: Veysel Çolak , tuşlu çalgılar:  Murat Cem Orhan, davul: Yuşa Katı, çello:  Çağ Erçağ, yaylı dörtlüsü: Altın Dubleler, kontrbas: Baran Say, tronmpet-flügelhorn:  Ege Cengiz, obua: Sezai Kocabıyık, geri vokal: Burcu Durmaz eşlik etmişlerdir. Akın Eldes gitar solosuyla, Pamela Spence vokaliyle albüme destek vermiştir.

Albüm fotoğrafları İranlı sanatçısı Nima Mohseni tarafından çekilmiş, grafik tasarımı Fatih Erdemci tarafından yapılmıştır.

BİYOGRAFİ:
 
1970 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Kadıköy’de geçirdi. 16 yaşında gitar çalmaya, 17 yaşında beste ve söz yazmaya başladı. Şarkılarını amatör sahne çalışmalarında çalıp söyledi. 1993 yılında ilk profesyonel bestecilik çalışmasını gerçekleştirdi. Yonca Kocadağ’ın “Her Daim Yonca” adlı albümünde 8 bestesi yer aldı ve albümün süpervizörlüğünü üstlendi. Çoğunlukla İstanbul ve güney sahillerinde olmak üzere, uzun süre canlı performanslar yaptı. 1997 yılında Türkiye’nin ilk toplama albümü olan 9’da 9 ‘da “Ben Ölmeden Önce”  adlı şarkısıyla yer aldı. 1999 yılında tüm söz ve besteleri kendine ait, içinde “Ben Ölmeden Önce” nin de yer aldığı “Yaşamak Zor” albümünü çıkardı. Müzikal yaşantısına canlı performanslarıyla devam etti. Uzun bir aradan sonra yine kendi söz ve besteleriyle “Kapılar” albümünü müzikseverlerle paylaşıyor.

GÜNCEL HABERLER