Kadınların orgazm olmadan önceki ve sonraki hallerini çekti

31 Aralık 2017, Pazar 13:05

Kadınların cinsel dünyasının, garip bir şekilde tabu olduğu günümüzde, bu tabuları yıkmak için yapılmış cesaret gerektiren bir çalışma: "O Project"

Fotoğrafçı Marcos Alberti, cinsel mutluluk markası Smile Makers ile birlikte kadınların cinsel dünyasını daha önce gösterilmemiş biçimde göstermeyi başardı.

20'den fazla kadının mimiklerini yakalayan sanatçı bu iş için profesyonel masajcılarla çalıştı.

Bir kişinin 4 ayrı fotoğrafından oluşan çalışmada kişilerin hızlı ya da yavaş şekilde orgazm olmasıyla değişen mimiklerini yakaladı.

Marcos Alberti, Amerika ve Fransa gibi kadınların cinsel açıdan daha rahat olduğu ülkeler ve daha tutucu oldukları Çin ve Singapur gibi ülkelerden kadınlarla çalıştı.

Surat fotoğrafları eğlenceli ve seksi ama ilginç yanı diğer her yeri fotoğrafçıdan bile gizli tutmak' diye açıklıyor fotoğrafçı.

AÇIK OLMAYI SEVİYORUM

Başarılı fotoğrafçı ''Bütün kadınlar geçmişleri ne olursa olsun, kendi cinsellikle alakalı tercihlerinde kararları kendileri vermeli.' diyor.

Marcos Alberti se 'Kadınlarla cinsellik ve zevkler hakkında bu kadar açıkça konuşabilmeyi seviyorum. Bir tabu olan cinselliğe mizah merceğinden bakınca insanların kendi fikirlerini daha özgürce verebiliyor olduğunu görüyoruz. Bu da insanların düşüncelerinde büyük bir değişim sağlamaya kadar gidebilecek bir yol.' diyor.

BÜTÜN İHTİYACIMIZ BİR GÜLÜCÜK

Proje hakkında konuşan Smile Makers marka yöneticisi Fan Yang şöyle söylüyor: 'Kadınların cinselliği hep kapalı kapılar arkasında yaşandı ve çoğunlukla ayıplandı. Marcos ile iş birliğimiz bu konudaki ön yargıları kırmak ve kadınlara bu konuda özgüven aşılamak içindi'

Ekip kadınların cinsel hakları konusunda hala eksikler bulunan günümüzde bu tabuların aşılmasından umutlu olduklarını belirtiyorlar.

Yang 'Tüm kadınlar ilk fotoğraflarında sakince oturuyolardı. Fakat son fotoğrafa geldiğimizde resmen parlıyor ve etrafa gülücükler saçıyolardı. Son fotoğraflardaki güçlü kadın görüntüsü toplumumuzun ihtiyacı olan şey. Bu projeyi gören bütün herkesin kendi vücut ve cinsellikleri hakkında özgüveninin daha da yükselmesini umuyorum. Bütün ihtiyacımız olan bir gülücük.' diyor.

GÜNCEL HABERLER