Lastik firması Continental'den Türkiyesiz dünya haritası için özür

09 Şubat 2018, Cuma 15:31
Alman lastik firması Continental, internet sitesinde de yer alan son yayınladığı reklam filmindeki haritada Türkiye'ye yer vermeyince kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Continental yaptığı açıklamada "Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz.Tüm kamuoyundan özür dileriz" dedi
Dünyaca ünlü Alman lastik firması Continental son yayınladığı reklam filminde yer alan haritadan Türkiye'yi sildi. Türkiye’nin sınırlarının büyük bir bölümünü kaldırıp, tüm bölgeyi deniz olarak gösteren Continental'ın tanıtım videosunda yer alan haritada, diğer tüm ülkeler görünürken Türkiye yerinde Akdeniz görünüyordu.

Harita üzerinde Powertrain’in aktif olarak bulunduğu ülkeler gösteriliyor.


CONTİNENTAL ÖZÜR DİLEDİ

Continental’dan yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz.

GÜNCEL HABERLER