Maskaranızın akmasını önlemenin en pratik yolları

27 Aralık 2017, Çarşamba 14:13

Kremleri atlayın

İşte maskaranızın alt kirpiklerinizden akmasının ya da yüzünüze küçük siyah noktalar halinde düşmesinin nedenleri! Ayrıca bunun olmasını önlemek çok da kolay. Sabahları sadece ekstradan birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli olacaktır.  

Gün içinde cildiniz ısındığı için krem yağlı ve kaygan bir ortam oluşturur ve bu da maskaranızın göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza bulaşmasına neden olur.

Yağ emici kağıt kullanın

Göz kapaklarınız cildinizin geri kalanından daha yağlı olmaya meyillidir -cildiniz kuru olsa bile-. Göz kapaklarınızdaki yağ gün içinde kirpiklerinize inerek makyajınızı çözer bu da maskaranızın akmasına sebep olur. Bu yüzden makyajınıza başlamadan önce göz çevrenizdeki fazla yağlardan kurtulmalısınız.

Yüzünüzü nemlendirdikten sonra yağ emici kağıdınızla göz kapaklarınıza ve göz altınıza nazikçe bastırın. Bu göz çevrenizi matlaştıracak ve fazla yağlardan arındıracaktır.

Primer kullanın

Biliyoruz göz primer’ı kullanmak biraz aşırıya kaçıyor gibi gelebilir size fakat zaten yüzünüz için primer kullanıyoruz.

Birkaç saniyeyi göz kapaklarınıza sürmek için ayırırsanız, primer yardımıyla göz kapaklarınız matlaşacaktır. Bu hem gün içinde göz kapağınızın çizgilenmesini hem de maskaranızın akmasını önleyecektir.

Suya dayanıklı maskaralara şans verin

Waterproof maskaraların kirpiklerinizin en büyük dostu olduğunu söyleyemeyiz çünkü hem çıkarması güç olabiliyor hem de kirpiklerinizi kurutabiliyorlar -bu da zamanla kirpiklerin dökülmesine yol açabilir-. Fakat, eğer yukarıdaki adımları uyguladığınız halde maskaranız hala akıyorsa suya dayanıklı bir formüle şans verebilirsiniz.

Peki ya kirpiklerinizin zarar görmemesi için ne yapmalıyız? Kirpiklerinizin zarar görmesini önlemek için maskaranızı uygulamadan önce kirpiklerinize nemlendirici bir baz uygulayabilirsiniz.

Ayrıca, suya dayanıklı maskara alırken en iyi formüle yatırım yapmaya razı olmalısınız. Örneğin; Too Faced Better Than Sex Waterproof Mascara veya MAC In Extreme Dimension Waterproof Mascara. Maskaranızı çıkartırken ekstra nazik olmaya dikkat etmelisiniz. Şimdi maskara akmasıyla karşılaşmadan gönül rahatlığıyla makyaj yapabilirsiniz!

GÜNCEL HABERLER