Rammstein, yeni albümden sonra dağılıyor mu?

18 Eylül 2017, Pazartesi 15:43
Alman metal grubu Rammstein'ın gitaristi Richard Kruspe grubun üzerinde çalıştığı albümün grubun son albümü olabileceğini açıkladı. Kruspe " Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm olduğunu hissediyorum" dedi
İspanya'da 'Resurrection Fest' sırasında açıklamalarda bulunan Rammstein'ın gitaristi Kruspe yeni albümün ardından grupla yeniden stüdyoya girme konusunda şüpheci olduğunu söyledi.
 

SON ALBÜM 8 YIL ÖNCE YAYINLANDI


Rammstein 2009'daki 'Liebe Ist Für Alle Da' adlı albümünden bu yana yeni albüm çıkarmadı.

Eğer Kruspe'nin açıklaması doğru ise üzerinde çalışılan yeni albüm grubun son projesi olacak.
 

'AZ DAHA GRUBU DAĞITIYORDUK'


 "Geçen sefer albüm yapma nedeniyle az daha grubu dağıtıyorduk" diyen Kruspe buna rağmen 'belki 5 adet şarkı yapmak' için stüdyoya girdiklerini söyledi.

Sputnik'in aktardığına göre; yaklaşık 2 yıldır şarkılar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Kruspe "Bir şekilde Rammstein dünyasının başlangıcına geri gittik ve orada yeniden yazma konusunda çok duygusal ve hevesliyiz" dedi.
 

'BİR NEDENLE BUNUN YAPACAĞIMIZ SON ALBÜM OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM'


Ancak "Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm olduğunu hissediyorum" diyen Kruspe "Bu bir his. Yanlış olabilir. Ama şu anda albüm yapmak için son şans olduğunu hissediyorum. Ve bunun olabilecek olanın en iyisi olması için çalışacağım" dedi.

Kruspe yeni albümün kayıtlarını gelecek yıl tamamlamayı planladıkalrını da belirtti.
 

GÜNCEL HABERLER