Serkan Üstüner'in kaleminden Hükmen Mağluplar

10 Ekim 2017, Salı 19:28
Serkan Üstüner'in kaleme aldığı "Hükmen Mağluplar" isimli romanı Hayy Kitap etiketiyle çıktı
Yıllardır medya sektöründe farklı kurumlarda gazetecilik yapan Serkan Üstüner'in ilk kitabı Hükmen Mağluplar çıktı. HAYY KİTAP'tan çıkan 'Hükmen Mağluplar', metropol hayatında herkesin unuttuğu mahalle kültürünü, sıcacık hikayelerle anlatıyor. Kitabı okurken mahallenin sokak aralarında dolaşıp kapı önündeki teyzelerle hasbıhal ediyorsunuz.


BU SENİN HİKAYEN ASLINDA


Bolca sinematografik öğelerle karşılaşacağınız, sahici karakterlerle içine gireceğiniz kitabı, bir solukta okuyacaksınız. Yazarının deyimiyle 'Bu senin hikayen aslında'.

Sürekli ertelenen ya da bir şekilde sonu mağlubiyetle biten hayallerin, senin hayata düşen gerçekliğin. Bu gerçekliği daha tatmadan önceki vakitleri özlediysen, hayallerini mahallede çayırlara ve bulutlara söylediğin anlara gitmek istiyorsan bu kitaptaki tüm kahramanlar sensin. ,

Şöyle düşün: Hükmen mağlup olsan da galibiyetin kibri seni kuşatmadığı için asıl galip sensin! Bülent aşkı bulmuş, üniversite sınavını kazanmıştır ama yolu bambaşka yerlere düşecektir…

Cemal, Marlon Brando posterinin asılı olduğu köy evinden çıkıp oyunculuk hayallerine kavuşur ama hayat henüz son sözünü söylememiştir? Beklediği transferi yakalayan Maradona Emin, gerçekten de kendine çizdiği bu yolda yürüyebilecek midir?

Bir Amerikan şirketinde çalışırken işin iç yüzünü öğrenen Murat nasıl akşam haberlerinin konusu haline gelecektir? Şirret Fatma’nın kızı Türkan’ın Sami ile aşkına kader de olur diyecek midir?

Elleri nasırlı, güzel yüzlü tesisatçı Remziye evinin direğini bulur ama… Hayaller, hayatlar… Hayat gibi, sağ gösterip sol vuran hikâyeler!

GÜNCEL HABERLER