Ünlülerin televizyon dünyasına damga vurmuş canlı yayın skandalları

03 Ocak 2018, Çarşamba 10:23

İşte ünlülerin televizyon izleyicilerini şoke ettikleri canlı yayın skandalları...

Reha Muhtar'ın konuklarına sorduğu sorular aklımıza geldikçe yüzümüzü gülümsetir ancak kendisini mesih ilan eden Hasan Mezarcı'ya yönelttiği 'Peygamber olmak isteyen gençlere tavsiyeleriniz nelerdir?' sorusunu unutmak mümkün değil.

Bir dönem, Muhabir Akın Sel ve futbolculara yaptığı esprileri hatırlayanlar burda mı? İşte o esprilerden biri:'-Elektrik olmasa napardık?-Bilmem-Televizyonu karanlıkta seyretmek zorunda kalırdık.'

Seray Sever ve Erkekler' adlı programın çekimlerinde tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, Seray Sever'e ilginç bir sürpriz yaptı.

Sohbet sırasında Seray Sever'in, 'Beni hiç kimse ellemedi' sözleri üzerine ayağa kalkan Ali Poyrazoğlu, 'İnsan yaşamadığı şeyleri yaşamalı' diyerek Sever'i hiç beklemediği bir anda taciz etti.

Cem Davran ile Hande Ataizi'nin sunduğu 'İki Kere Kiki' adlı eğlence programına Arto ile Sevda Demirel konuk oldu. Programda, Arto'nun da kışkırtmasıyla hararetli anlar yaşandı ve Hnde Ataizi ile Sevda Demirel arasında söz düellosu başladı. Hande Ataizi, ‘‘Hiç olmazsa beni senin gibi polis basmadı'' deyince, Sevda Demirel de, ‘‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun o...pu, ben senin gibi camlara çıkıp donumu çıkarmadım. Ayrıca beni İstanbul Emniyet Müdürü akladı'' diyerek Ataizi'ye tokat attı.

'Mesut Yar'la Tuhaf Şeyler' isimli programa konuk olan Rapçi Fuat ile Boys Anılar üyeleri arasında canlı yayında kavga çıktı. Rapçi Fuat şarkı söylerken sahneye atlayan Boys Anılar grubunun solisti, Fuat'a yumruk attı ve bir anda sahne karıştı ve canlı yayın kesildi. Verilen aranın ardından Boys Anılar grubu stüdyo dışına çıkartıldı.

Sunucu Esra Ceyhan'ın programı da oldukça ilginç anlara ev sahipliği yaptı.

Programa katılan ve 6 yaşından bu yana geleceği gördüğünü iddia eden Sadri Yıldız, bir anda bağırarak yerinden fırladı ve stüdyoda yuvarlanmaya başladı. Olayın ardından Esra Ceyhan soğuk kanlılığını korurken, Sadri Yıldız stüdyodan dışarıya çıkartıldı.

Sunuculuğunu Mehmet Ali Erbil'in yaptığı Çarkıfelek programı da televizyonda yaşanan canlı yayın skandallarından nasibini aldı. İzleyenleri şoke eden olay Mehmet Ali Erbil'in kendisinden araba isteyen yarışmacıya küfretmesiydi.Mehmet Ali Erbil olayı şöyle anlattı: 'O dönemde yalvarmalar had safhadaydı. Bir kadın telefonla bağlanmış, arabayı istiyor. 'Ne olur Mehmet Ali Bey, oğlum da yeni ehliyet aldı' diyor. Yalvardıkça yalvarıyor, kadın yarışmaya devam ederken ben kulise üstümü değiştirmeye gittim o sırada oğluna da... diye küfrettim. Sesimi televizyondan duydum. Şok oldum 'anaaa' dedim... Onu da duydum! Artık yapacak bir şey kalmamıştı...''

Uzun yıllardır ekranlara gelen İbo Şov da bir skandala sahne oldu. Programda kavga, konuk sanatçı Yıldız Tilbe'nin “Kandıramazsın Beni adlı şarkısını söylerken İbrahim Tatlıses'in şarkıyı yarıda kesmek istemesiyle başladı.

Yıldız Tilbe, İbrahim Tatlıses'in tüm engelleme çalışmalarına rağmen şarkısını tamamladı. Araya giren reklamların ardından İbrahim Tatlıses, konuğu Yıldız Tilbe'nin kendisine saygısızlık yaptığını söyledi. Hararetli tartışmalardan sonra Yıldız Tilbe programı terketti ve İbo Şov ekranlardan kaldırıldı.

Güner Ümit, 1995'te sunuculuğunu yaptığı Turnike programında, 'Mum söndü yapıyorlar' cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı. Güner Ümit, Alevi cemaatinden özür dilese de bir daha eski günlerine dönemedi.

Şarkı Söylemek Lazım isimli yarışma programında jüri üyeliği yapan Erol Büyükburç, program sunucusu Behzat Uygur'un kendisine söz hakkı vermemesi üzerine sinirlendi. Usta sanatçı, 'Ben burada saksı değilim, bana da söz hakkı vereceksin, ben Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısıyım, en çok bana söz hakkı vereceksin' diyerek tepkisini dile getirdi. Behzat Uygur ise olay karşısında ''Siz benim büyüğümsünüz, susuyorum'' demekle yetindi.

Sabah programına konuk olan Banu Alkan ve sevgilisi Murat Taşdemir arasında yaşanan olay televizyon dünyasının unutulmaz anları arasında yerini aldı.

Murat Taşdemir, kendisine yastıkla vuran Banu Alkan'a tokat attı. Bir anda soğuk rüzgarlar esen programda, olay, sunucunun araya girmesiyle son buldu.

Beyaz Show'a konuk olan komedyen Ata Demirer, canlı yayına telefonla bağlanan bir genç kızın 'Kız arkadaşınız var mı?' sorusunu yanıtlarken gaf yaptı. Genç kız, Ata Demirer'e 'Eğer yoksa...' deyince, şovmen hemen atılıp 'Verecen mi?' dedi ve stüdyoda buz gibi bir hava esti. Ata Demirer, hatasını anladığında ise iş işten geçmişti.

Kaynana Semra da 2000'li yılların başında ekranlarda izlediğimiz ilginç olaylar arasında üst sıralarda...

'Benimle Evlenir misin?' programıyla adını duyuran Caner, katıldığı televizyon programına Tülin'in telefonla bağlanması üzerine cinnet getirdi. Bir anda kendisini kaybeden Caner, masada duran su bardağını kafasına vurarak parçaladı.

En iyi medyumun kim olduğunun tartışması yapılırken Medyum Memiş 'Gazete benim için herkesi şaşırtan medyum diye manşet attı' diyor. Bu cümlenin ardından Keto, Medyum Memiş'in hiç hoşuna gitmeyecek bir haberi hatırlatıyor. Sonrası mı? Hiç unutmadık ki...

Ajdar ise 'Çikita muz' adlı şarkısı ile bir döneme damgasını vurdu.

Ahu Tuğba ve Meriç aşkını unutmak mümkün mü? Ya Meriç'in çılgın danslarını...

GÜNCEL HABERLER