Dr. Haydar Dümen

TÜM YAZILARI

Kadının hakkı yok mu?

06 Ekim 2017, Cuma 05:00
Kadın orgazmı zor öğreniyor. Neden zevk aldığını bulana kadar zaman geçiyor. Bazen de eşi yüzünden sorun yaşıyor. Çünkü erkek kadına şans tanımıyor, hatta sırtını dönüp yatıyor. Bu da ilişkiyi zayıflatıyor. Kadınınıza kulak verin ki o da doyuma ulaşsın.

BÖYLE SORU YOK!

1 aydır istek duymuyorum


22 yaşında kızım. Sevgilimle 2 günde bir ilişkiye giriyorduk. 1 aydır isteğim yok, bana dokunmasını bile istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Aman ne güzel haber sevgili okurum. Bu aşk yani ilişki miadını doldurmuş. Ruh doymuş, beden ilişkinin türüne kırmızı kart göstermiş!!! Ruh ‘Bu işin sonu nereye kadar?’ sorusuyla devreye girmiş. Vicdanın ailenin habersizliğinden, senin bezginliğinden uyarıda bulunmuş “Yeter gayri” demiş. Rüyanda gördüğün piri fani ise, sana “Kaç yıl daha sürecek?” diye sormuş. Sonunda yaşamın gerçekleri önüne konulmuş, oy birliğiyle karar verilmiş, bu iş burada bitmeli denilmiş.

İstek çok sertleşme yok

27 yaşındayım, 1 yıldır kız arkadaşım var. Çok istekliyim, içimde sanki yanardağ var. Ama ilişki isteyince sertleşme olmuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, vicdanla terbiye, insanlıkla tutkunun savaşını yaşıyorsun. Üstelik acemi yani deneyimsizsin. Cinsel organın hareketi iradeye ve emre bağlı değildir. Yat, kalk ritimlerini anlamaz. Senin içinin ateşi de bu yanardağın düğmesine basmadığı gibi, ruhunu yakar da organa bir kıvılcım bile akmaz. Yaşın da ciddi arama trendine girmiş. Kız arkadaşınla 1 hafta bir yere kapansan, tatile çıksan, içindeki ateşin lavlarının nasıl akıttığına tanık olacak, gururla filmlerdeki gibi göğsünü yumruklayacaksın!!!

Cinsel organım küçük 

20 yaşındayım, 3 ay önce spora başladım ve penisim 3-4 santim küçüldü. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, spor ile penis boyu arasında olumsuz etkileşim olamaz. Penisin içindeki sünger doku büzülerek içteki ufak kanalları kapatarak dolacak kanı azalttığından bu gibi tablolar oluşabilir. Zararlı değildir, kendiliğinden de düzelir. İçerdeki aksama psikolojik de olmayabilir. Durum ölçümlerle kanıtlanır. Şikayeti olanlar genelde sözle ikna olmaz, “Bu ölçümler bize defalarca yapıldı” diye isyan ederler. Evlilik gibi bir durum yoksa müdahale gerekmez. Ancaaak uzaktan da fetva verilmez, aklına takılıyorsa bir üroloji uzmanına gidiverirsin, somut gerçeği ondan öğrenirsin.


Cinsel hayatımı etkiler mi?

20 yaşındayım, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Penisim 11 santim. Sizce cinsel hayatım penisimin bu kadar küçük olmasından etkilenir mi? İleride çocuğum olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, etkilemez ve çocuğun da olur. Yeter ki sen kompleks yapma. Bu nedenden dolayı kendine olumsuzluklar, çekingenlikler aşılama. Kız ya da kadınlara karşı nazik ol. Fiziksel ve ruhsal gücü estetik değerlerle birleştirir. Bir de güzel konuşup güzel şiir okusan senden âlâsı olmaz.

Küçük buluyorum

19 yaşındayım, penisim 14 santim, küçük diye üzülüyorum. Kızlar ilişkiye girmek istiyor ama ben kaçıyorum. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, neyine yardım edeyim ki? Normalin normali olmaz ki.

Karım orgazm olmuyor

Karımla her gece ilişkiye giriyorduk, şimdi sertleşme sorunum var. Ben karımın orgazm olduğunu görmedim. Ya beni bırakır giderse? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, zaten kadını bıktırmışsın. Onu hep yarı yolda koymuşsun. Ağustos sıcağında elinde bir bardak buzlu limonata. Kadının dili damağı kurumuş. Buz gibi limonatayı veriyorsun. Bir yudum içince, elinden alıveriyorsun. Böyle olunca kadın için her şey işkenceye dönüşüyor. Olayın bence budur. Düşünceli ol, tedaviye git.

Eşim çok korkuyor

22 yaşındayım. 1 hafta önce evlendim. Eşim 19 yaşında. Bir kez ilişkiye girdik, zor oldu. Tekrar ilişkiye girmek istiyoruz ama eşim acı çekecek diye endişeli. Üzerine gitmiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, biraz sabır, biraz bekleme. Tabii ki hoşgörülü olman ve kadınının üzerine gitmemen gerekiyor. Şöyle 1-2 ay geçsin. Sonuç alamazsanız, onu ben çözeceğim. Bir vajinismus olayına benziyor.

Niye hep ağrım var?

10 aylık evliyim ama her ilişkiye girdiğimizde ağrı hissediyorum. Zevk diye bir şeyi ben tanıyorum. Her zaman ağrı oluyor. Acaba neden?

CEVAP

Sevgili okurum, vajinanın jinekolojik tetkiki gerekir. İltihap ya da mantar türü şey var mı? Rahim ve onu bağlayan askılar, yumurtalıklar nasıl? Onlar sağlamsa, penis ve vajina arasındaki uyumda bir sorun olabilir. Yani penis, normalin üstündedir. Bütün bunlar normal çıkarsa tedavisi yapılır.

Erken mi boşalırım?

18 yaşındayım. Haftada 7-8 defa mastürbasyon yapıyorum. Bu erken boşalma ya da sertleşme problemine neden olur mu? Bir de 4-5 gün arayla yapılan mastürbasyonlarda meninin renginin koyu sarı olması hastalık belirtisi mi?

CEVAP

Değerli okurum, sık mastürbasyon yapmak erken boşalma nedeni olabiliyor. Ama erkekliği azaltmak diye bir şey söz konusu değil. Meninin rengi de birkaç gün kesede biriktiğinden koyulaşıyor. Normaldir.

İlişkiye girmek istemiyorum

22 yaşındayım ve penisim 11 santim. 11 santim bir kadını mutlu eder mi? Bu yüzden ilişkiye girmek istemiyorum.

CEVAP

Değerli okurlarım, tıbba göre 11 santim yeterlidir. Kadını da mutlu eder, üst tarafı bizi ilgilendirmez.

Zarar verir mi?

17 yaşındayım. Her gün bir kere mastürbasyon yapıyorum. Yani haftada 5-6 oluyor. Bu ileride bana zarar verir mi? Haftada 3-4’e mi indirmeliyim?

CEVAP

Değerli okurum, herhangi bir zararını görmeyeceksin. Haftada 3-4 kere yaparsan belki daha iyi. Çünkü iradeni güçlendirmiş olacaksın. Ama fiziksel bir zarar görmeyeceksin.

3 gün arayla kan geldi

22 yaşındayım. Eşimle ilişkiye girdik ama kan gelmedi. Sözlüm 3 gün arayla pembemsi bir kan geldiğini söyledi. O ilişkiye girmeden önce çok istekli oluyor ama ilişki sırasında acı duyduğunu ve zevk alamadığını söylüyor. Acaba ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, vajina penise alışamadı. Yani tam kapasite uyum sağlayamıyor. Korkuyor, kendini sıkıyor. Ayrıca da kızlık zarında bir hassasiyet var. Ufak zedelenmeler söz konusu ama yırtılma değil. Bütün bunları bilerek davranırsanız önünüzdeki engeller her şey zaman içinde çözülür.

Seks hayatımız iyiydi

5 yıldır evliyim. Kocam bir süredir iş için yurt dışında. Öncesinde iyi bir seks hayatımız vardı. 2 ay önce geldi. Onunla öpüşmekten bile midem bulandı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu tür ayrılıklarda genellikle eş yokken kadın tutkuyla ve özlemle kocasını bekliyor. Ama karşılaştıklarında taş ve buz kesiliyor. Bunu sık görüyoruz. Seninkisi de onlardan biri. Sebep, sonuç ilişkilerini bence önce kendin keşfet. Sonra gerekirse psikiyatriye git.

GÜNÜN SÖZÜ

Nankör aslında ruhen aç olan kişinin ruhsal oburluğudur. Ne yapsanız doyuramazsınız. H.D.