Yerli otomobile yerli güvence Doğa Sigorta'dan

10 Kasım 2017, Cuma 11:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan yerli otomobil üretimi projesiyle, Türkiye’nin dünyaya meydan okuyarak yerli marka yaratmaktaki iddiasını kanıtlayacağını vurgulayan Doğa Sigorta A.Ş CEO’su Nihat Kırmızı, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sigorta şirketi olarak projeye her türlü destek vermeye hazır oldukları mesajını verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan ve Türkiye’nin alanında öncü 5 şirketi tarafından sürdürülmesi planlanan yerli otomobil üretimi projesi, Türkiye’nin milli projesi olarak kamuoyunda heyecan yarattı. Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeye sahip sigorta şirketi olan Doğa Sigorta, “yerli otomobile yerli güvence” ile destek vermeye hazır olduğunu açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Doğa Sigorta A.Ş CEO’su Nihat Kırmızı, sadece yerli otomobil üretimi olarak değil, Türkiye’nin milli projesi olarak gördükleri projeye destek vermeye gönüllü olduklarını belirtti. Bir sigorta şirketi olarak üzerlerine düşen her görevi yapmaya hazır olduklarını kaydeden Nihat Kırmızı, açıklamasında “ Üretim aşamasında olduğu gibi üretildikten sonra da trafiğe çıkan her araca en ulaşılabilir koşullarda kasko ve trafik gibi sigorta güvenceleri sağlayacağız. Bir sigorta firmasının zorlanabileceği noktalarda bile, Doğa Sigorta olarak fedakârlık yapmaya hazırız. Bunu yerli bir şirket olarak milli bir görev edindik.” mesajı verdi.

 

TÜRKİYE POTANSİYELİNİ KULLANMALI

Türkiye’nin proje aracılığıyla otomotiv üretimindeki köklü deneyimini ortaya koyarak, bu yöndeki iddiasını tüm dünyaya kanıtlayacağını vurgulayan Nihat Kırmızı, açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye’nin son 15 yılda ortaya koyduğu başarılı kalkınma politikası, ekonomi yönünde sürdürdüğü başarılı girişimlerin eseri olmuştur. Bugün geldiğimiz aşamada yerli otomobil üretimi de bu yönde sürdürülen girişimlerden biridir. Türkiye başarılı kalkınma politikasıyla son 15 yılda zirveye ulaşmıştır. Yerli otomobil projesi, Türkiye'nin ulaştığı zirveden, dünya ölçeğinde atılımlar yapacağı bir dönemin başlangıcı olacak”
 


"ATILIM SÜRECİNE EN BÜYÜK DESTEK"

Türkiye'nin yerli otomobil üretiminde köklü deneyiminden gelen güçlü bir potansiyel barındırdığını ifade eden Nihat Kırmızı, "Türkiye, otomotiv sektöründe gösterdiği başarılı performansının zirveye ulaşabileceği bir dönemin içerisindedir. Önümüzdeki dönemde daha da olgunlaşacak bu milli projenin tüm süreçlerinin başarıyla tamamlanması sadece otomotiv sektörüne değil, Türkiye ekonomisine, global ölçekte Türkiye’nin dünyadaki konumuna ciddi bir katma değer sağlayacaktır. Türkiye, bulunduğu coğrafi konumunun etkisiyle komşuları ve Türki Cumhuriyetler için yerli otomobilin satış alanları açısından da güçlü bir potansiyel oluşturmaktadır. Gerek iş gücümüz gerek milli sermayemiz gerekse de dış ticaretteki hakim gücümüzle bu projenin ülkemizin atılım sürecine en büyük desteği vereceğine inanıyoruz.”

GÜNCEL HABERLER