YouTube fenomenlerinin filmi 'OHA Diyorum' 3 Kasım’da sinemalarda!

19 Ekim 2017, Perşembe 13:20
Hem kanalın hem filmin kahramanları olan Melih Abuaf, Fırat Sobutay ve Alper Rende, Mediakraft'tan Neslihan Kocatürk'e konuştu. İşte o röportaj ve filmin fragmanı...
-YouTube’ta büyük bir hayran kitleniz var. Ama bilmeyenler için ‘OHA Diyorum’u anlatır mısınız? 

Melih Abuaf: OHA Diyorum MediaKraft şirketlerinin bir kanalı. 2014 yılında, YouTube’ta video içeriklerimizi üretmeye başladık. YapYap, AfacanTV, Oyun Delisi gibi her biri kendi alanlarında çok başarılı kanallarımız var. OHA Diyorum da bunlardan biri. Bugüne kadar toplamda 4 binden fazla video ürettik ve 2 milyar gösterim elde ettik. Türkiye’de en fazla abonesi olan birkaç kanaldan biriyiz.
 
Fırat Sobutay: Eğlence içerikli videolar yapıyoruz. Bizi çok seven, gözlerinden hiçbir şey kaçmayan zehir gibi takipçilerimiz var. Bu ilgiyi ve sevgiyi kazanabildiğimiz için çok mutluyuz.
 
Alper Rende: Yaklaşık 1 yıl önce bu ekibe dahil oldum. Ofisimizde aile ortamı var ve bence bu videolarımıza da yansıyor. Bu ekibe katıldığım ve iş arkadaşından ziyade kardeş gibi olduğum arkadaşlarımla böyle bir film yaptığım için ben de çok mutluyum.-Bir film yapmaya nasıl karar verdiniz? 

M.A: Aslında bundan birkaç sene önce konuştuğumuz bir projeydi. Fakat iş yoğunluğumuzdan dolayı uygun zamanı yaratamamıştık. Alper’in de ekibimize katılmasından sonra ben, Fırat ve Alper iyi bir uyum ve sinerji yakaladık. Bu uyumun beyaz perdeye de yansıyacağından emin olduktan sonra gerekli zamanı da ayırarak hayata geçirmeye karar verdik.
 
F.S: Çok ciddi bir izleyici kitlemiz var. Düzenli içerik üretmemiz gerekiyor. Bunun için de çok çalışıyoruz. Film için zaman ayırabilmek bizim için en önemli konuydu. Ama daha da çok çalışarak hem kanalımıza hem de filmimize vakit ayırdık.
 
A.R: İzlenme rakamlarımızdan dolayı yaptığımız işin çok sevildiğini görüyoruz. Takipçilerimizin filme de en az bizim kadar heyecan duyacaklarını ve onları yine eğlendirebileceğimizi düşündük.

-Filmin kadrosunda kimler var? 

M.A: Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini MedyaKraft Türkiye’nin de başında olan Ersan Özer yaptı. Zaten kendisi hem yazılı hem görsel hem de dijital mecralarda çok önemli işlere imza atmış bir duayen. Yapımcılığını Muhteşem Film, görüntü yönetmenliğini Erhan Makar üstlendi. OHA Diyorum ekibinden ben, Fırat ve Alper var. Ayrıca Bahar Şahin de filmimizin oyuncularından. Yan rollerde de çok tecrübeli ve kıymetli oyuncu arkadaşlarımız bize eşlik ettiler.
 
F.S: Ersan Özer’in emeği çok büyük. Siccin serisinin ve Sabit Kanca filmlerinin de senaristi olan Ersan abi aynı zamanda geçmiş yıllarda önemli bazı televizyon programlarında da içerik yazmış ve yönetmenlik yapmış tecrübeli bir isim. Ondan çok şey öğrendik.
 
A.R: Ersan Özer bence bu filmin her şeyi. Hem yazdı hem yönetti hem de bizimle çok ilgilendi. Setteki kontrolü ve profesyonelliği ile yeteneğini ve tecrübesini konuşturduğunu düşünüyorum.

-Sinema severleri nasıl bir film bekliyor? 

M.A: Elimizden geldiğince iyi bir aksiyon-komedi filmi çekmeye çalıştık. Bunu yaparken de OHA Diyorum ekibinin doğallığını ve samimiyetini bozmamaya özen gösterdik. Bizi izleyen kitlenin çok eğleneceğini düşünüyoruz. Güzel bir 90 dakika geçirmek isteyen tüm sinema seyircilerinin de beğeneceği bir film oldu.
 
F.S: Filmin teması dostluk. Gerçekte de iyi birer dost olduğumuz için bu sıcaklık ve samimiyet kameraya geçiyor. Ayrıca OHA Diyorum takipçilerine özel dokunuşlar da filmimizin içinde yer alıyor.
 
A.R: Birbirine çok bağlı 3 arkadaşın eğlenceli maceralarını izleyecekler. Gerçek hayatta da çok iyi arkadaşlarız ve eğlenceli vakit geçiriyoruz. Bu durum filmimize de yansıdı.


Özellikle YouTube takipçilerinin heyecanla beklediği fragman yayınlandı. Tepkiler nasıl? 

M.A: Fragmanımızı kanalımızda yayınladık ve ilk 10 günde 3,5 milyondan fazla izlenme yakaladık. YouTube trend videolarda da 1 numara olduk. Sağolsunlar çok ilgi gösterdiler.
 
F.S: Sosyal medyada hem kişisel hesaplarımızdan hem de MediaKraft şirket hesaplarından aldığımız yorumlar da çok güzel. Filmi sabırsızlıkla bekleyen büyük ve kıymetli bir kitlemiz var. Hayal kırıklığına uğramayacaklar.
 
A.R: Sokakta çok çevriliyoruz. Takipçilerimiz fotoğraf çektirirken film ile ilgili de sabırsızlıklarını dile getiriyorlar. Tabii onların bu ilgisi bizi daha da çok heyecanlandırıyor. Seyircimizi çok eğlenceli bir filmin beklediğini söyleyebilirim.

-Film işine girdiniz. Peki YouTube devam edecek mi? 

M.A: YouTube’ta özenli ve kaliteli işler yapıyoruz. Kanallarımızın bu kadar sevilmesinin ve çok takip edilmesinin sebebi de bu. Asıl mecramız olan YouTube’u çok iyi biliyoruz. Video içerikleri üretmeye devam edeceğiz.
 
F.S: Video içerik kariyerimiz devam edecek. Her geçen gün işlerimizin çıtasını yükseltiyoruz. Artan motivasyonumuz ve heyecanımızla işimizi yapmayı sürdüreceğiz.
 
A.R: Ben hem dizilerde hem reklamlarda oyunculuk yapıyorum. Ama YouTube özellikle MediaKraft ailesi hiçbir zaman bırakmak istemediğim bir platform. Takipçilerimiz merak etmesinler, eğlendiğimiz ve severek yaptığımız işimize devam edeceğiz.


İŞTE OHA DİYORUM FİLMİNİN FRAGMANI...

 


 

GÜNCEL HABERLER