Android L'ye yeni isim!

Google'ın Android L için hangi tatlının adını kullanacağı ortaya çıktı (gibi!)

26 Ağustos 2014, Salı 13:30
A A

Android'in yeni sürümü Android L, akıllı telefonlara birçok yenilik getiriyor. Bu yeniliklerin neler olduğunu artık biliyoruz, ancak hala bilinmeyen bir konu var. Google, yeni Android'de hangi tatlı ismini kullanacak?

Android Police'in Android SDK'ta yaptığı keşfe göre yeni Android'in adı, "Lemon Meringue Pie" (Limon Kremalı Pasta) olabilir. Bu ismin Google tarafından en azından dahili olarak kullanıldığını kanıtlayan kod satırları, henüz duyurulmayan bir HTC tabletin Wi-Fi sertifikasında yer alıyor. SDK'deki ilgili bölümden bir alıntı ise şöyle:

<!— From: file:/usr/local/google/buildbot/repo_clients/https___googleplex-android.googlesource.com_a_platform_manifest.git/lmp-preview-release/frameworks/support/v7/cardview/res/values/colors.xml —>

Yukarıda ise "LMP" kısaltmasının Wi-Fi sertifikasını görebilirsiniz.

Yine de Google'ın son dakikada fikrini değiştirebildiğini unutmamakta fayda var. Android 4.4, ilk başta firma içinde Key Lime Pie (KLP) olarak adlandırılsa da KitKat olarak ortaya çıkmıştı. ExtremeTech'in raporuna göre Key Lime Pie'ın ne olduğunu çoğu kişinin bilmediğini düşünen Google, MWC 2013'te Nestle'yle yaptığı kısa görüşme sonucunda KitKat'ta karar kıldı.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;